Reklama

Surowy wyrok za znęcanie się nad kozami!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt w Rzeszowie.

Surowy wyrok za znęcanie się nad kozami! - Zdjęcie główne

Zwierzęta żyły w tragicznych warunkach i groziła im śmierć. | foto Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt w Rzeszowie.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Zaniedbane, głodne, skazane na śnieg i mróz zwierzęta przebywały na posesji mieszkańca gminy Kolbuszowa. Sprawą zajęli się lekarz weterynarii i stowarzyszenie ochrony zwierząt. Sąd wymierzył surową karę byłemu już właścicielowi zwierząt z Kupna.

Jeszcze w ubiegłym roku, w lutym, Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt w Rzeszowie zostało poproszone przez Marka Olszowego, powiatowego lekarza weterynarii w Kolbuszowej, o pomoc w interwencji w sprawie kóz. Były one trzymane przez właściciela w niewłaściwych warunkach.

Kozy były pozostawione w pustostanie bez wody i pokarmu. Stowarzyszenie poinformowało, że w pomieszczeniu, gdzie były przetrzymywane zwierzęta, znajdowały się przedmioty o ostrych krawędziach, które z łatwością mogły doprowadzić do ich zranienia. Interwencja miała miejsce na terenie Kupna (gm. Kolbuszowa).  

Wyrok sądu dla mieszkańca powiatu kolbuszowskiego 

Kolbuszowski sąd zdecydował o karze dla mieszkańca Kupna, 20 grudnia, 2021 roku. Marek Nowak, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, poinformował, że Józef K. otrzymał karę w postaci trzech miesięcy pozbawienia wolności, w warunkowym zawieszeniu na 2 lata. Ponadto sąd orzekł, że mieszkaniec gminy Kolbuszowa przez najbliższe cztery lata nie może posiadać żadnych zwierząt gospodarskich.

Zasądzono od niego także wpłatę na rzecz dowolnej organizacji zajmującej się ochroną zwierząt kwotę w wysokości 1500 zł. Wyrok jest prawomocny. 

Artykuł pochodzi z portalu korsokolbuszowskie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy