Reklama

Mieszkańcy Tarnobrzega czekają na węgiel. Kiedy i kto będzie prowadził dystrybucję tego surowca na terenie miasta?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Mieszkańcy Tarnobrzega czekają na węgiel. Kiedy i kto będzie prowadził dystrybucję tego surowca na terenie miasta? - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Zima już jest bardzo blisko. Od wielu tygodni toczy się dyskusja o dodatku węglowym, który ma pozwolić na zakup tego surowca po niższej cenie. Kiedy w sąsiedniej Stalowej Woli trwa już dystrybucja węgla, tak w Tarnobrzegu... wiemy, że nic nie wiemy.

Przypomnijmy. Dodatek węglowy to jednorazowe świadczenie w wysokości 3 tysięcy złotych, z którego może skorzystać każdy, kto ogrzewa mieszkanie węglem lub paliwem węglopochodnym zawierającym co najmniej 85 procent węgla kamiennego, jeśli głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe. Jest coraz mniej czasu na złożenie odpowiedniego wniosku w urzędzie miasta lub gminy - to 30 listopada. Gminy mają 60 dni na wypłatę pieniędzy.

W Stalowej Woli węgiel jest już sprzedawany po preferencyjnej cenie przez lokalny samorząd. Cena to 1850 złotych za tonę. Po odjęciu dodatku węglowego w wysokości 1000 złotych to ostateczna cena jednej tony węgla wyniesie 850 złotych. Wszystko wskazuje na to, że jest to najtańszy węgiel dostępny na rynku!

- Ustawa węglowa tworzy narzędzia do tego, aby samorząd mógł zaproponować bardzo dobrą cenę. Od samego początku nie mieliśmy wątpliwości, że to należy zrobić właśnie po to, aby nasi mieszkańcy mieli zapewnione bezpieczeństwo energetyczne, aby nie było niepokoju, aby każdy w swoim domu w tym okresie grzewczym mógł się czuć bezpieczny - mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Czy mieszkaniec Tarnobrzega będzie mógł w najbliższym czasie kupić węgiel po preferencyjnej cenie? Tutaj zaczynają się "schody". - Miasto zawrze umowę z jedną z sześciu firm wskazanych w rozporządzeniu Ministra Aktywów Państwowych. Umowa zostanie zawarta, gdy wpłyną do gminy i zostaną rozpatrzone oferty od tych firm. Dystrybucja węgla na terenie miasta będzie realizowana przez podmiot z terenu miasta z którym Miasto Tarnobrzeg podpisze umowę. Podpisanie umowy będzie możliwe dopiero po podpisaniu umowy z dostawcą węgla - mówi portalowi NadWisłą24.pl rzecznik Urzędu Miasta Tarnobrzega, Wojciech Lis.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy