Reklama

Miejsce z wodą, która ma uzdrawiającą moc. Zwierzyń w Bieszczadach na zdjęciach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Cudowne źródełko w Zwierzyniu to miejsce, gdzie tryskająca krystalicznie czysta woda ma uzdrawiającą moc. Od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród turystów.

Źródełko znajduje się między Uhercami Mineralnymi a Myczkowcami, a dokładniej 1,5 kilometra od centrum Zwierzynia. Wiedzie do niego asfaltowa droga, którą można przebyć zarówno samochodem, rowerem jak i pieszo. Wzdłuż szlaku zielonego znajduje się czternaście stacji drogi krzyżowej wybudowanych przez Tadeusza Łukacza.

Źródło otoczone jest kaplicą wybudowaną z kamienia. Przy grocie odbywają się nabożeństwa, które przyciągają rzeszę wiernych. U stóp źródełka znajduje się małe jeziorko w kształcie serca, kilkanaście kapliczek z kamienia oraz wielka figura Jezusa z rozłożonymi na znak błogosławieństwa rękami. Z tym miejscem wiąże się wiele historii i tradycji. Jedna z nich powiada, że chciano tu wybudować cerkiew klasztorną, ale kamienie, które były przygotowane do budowy w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęły. Uznano to za znak Boży i postanowiono wybudować w tym miejscu studnię (...) CZYTAJ DALEJ>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy