Reklama

Maria Chodzińska z Nowej Dęby ma 100 lat. Jubilatka odznaczona została złotym medalem "Za zasługi dla obronności kraju" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie W środę (25 stycznia) Maria Chodzińska, mieszkanka Nowej Dęby świętowała setne urodziny. Tego dnia do jubilatki ustawiła się kolejka oficjeli z życzeniami. Wśród nich szef gabinetu politycznego Ministerstwa Obrony Narodowej.

Maria Chodzińska w Nowej Dębie mieszka od 1974 roku. Jej mężem był pułkownik Walenty Chodziński, oficer Wojska Polskiego, który przeszedł szlak bojowy od Lenino do Berlina. 

Podczas środowej uroczystości zorganizowanej w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie, stulatka opowiadała o wydarzeniach ze swojego życia oraz z życia swojego małżonka.

- Jej losy przeplatały ciężkie lata wojny, które częściowo spędziła w  Niemczech na robotach oraz trudne lata powojenne. Z wielką sympatią wyrażała się także o naszym mieście, w którym zamieszkała wraz z mężem od 1974 roku, gdzie wybudowali swój dom, a ona dbała o jego wnętrze i otoczenie 

- mówią przedstawiciele nowodębskiego magistratu. 

Jubilatka została odznaczona złotym medalem "Za zasługi dla obronności kraju", który nadany został przez Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej. 

- Dzisiaj jesteśmy tutaj po to, aby uczcić wspaniały piękny jubileusz pani Marii, ale jednocześnie wyrazić wielką wdzięczność, za piękne życie i za wspaniały gest, którym obdarzyła siły zbrojne, przekazując swoją nieruchomość dla Wojska Polskiego. Życzmy sobie wszyscy, żebyśmy mieli kontynuatorów takich szlachetnych gestów, takich szlachetnych czynów, bo widzimy, że Wojsko Polskie działa przede wszystkim w otoczeniu społeczeństwa

- powiedział podczas środowej uroczystości Łukasz Kudlicki, szef gabinetu politycznego Ministerstwa Obrony Narodowej. 

- Setne urodziny to piękny wiek, zasługuje on na szczególne uznanie i wielki szacunek. Pani życiowe doświadczenia są skarbnicą wiedzy dla nas, są naszym dziedzictwem i stanowią o naszej tożsamości narodowej, ale też i tej lokalnej

- mówił z kolei Wiesław Ordon, burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba, składając życzenia jubilatce. 

Stuletnia mieszkanka miasta otrzymała także ryngraf ze znakami rodzajów sił zbrojnych, będący wyrazem szczególnego uznania dla barw Wojska Polskiego, który przekazany został przez ministra obrony narodowej.

Do jubilatki trafiły także listy gratulacyjne i kwiaty. Uroczystość zakończono zdmuchnięciem świeczek urodzinowych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy