Reklama

Łukasz Łagoźny z Sanoka zdobył szczyt Kilimandżaro! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 3 gru 2021 16:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Jeszcze dwa lata temu śledziliśmy ostatnie wyprawy górskie sanoczanina Łukasza Łagożnego, które pozwoliły mu zrealizować wielkie marzenie – zdobycie Korony Ziemi, czyli wyjście na najwyższe szczyty wszystkich kontynentów. Nie zakończył na tym swojej życiowej przygody, jaką są wędrówki górskie. Właśnie, już po raz drugi, zdobył Klimandżaro.

W piątek, o godz. 7.40 czasu lokalnego (5.40 czasu polskiego), gdy jeszcze smacznie spaliśmy, Łukasz poinformował, że wraz z ekipą stanął na szczycie Kilimandżaro (5895 m. npm.) 

A tak brzmiał komunikat Łukasza, który przekazał w eter:

Było bardzo wietrznie i zimno jak na Afrykę, ale wspólnie daliśmy radę. Na szczycie stanęliśmy w komplecie. Teraz odpoczywamy chwilę w obozie na 4700 m. npm., po południu kontynuujemy zejście do niższego obozu. Jutro wychodzimy już z parku, nie mogąc się doczekać bieżącej wody i prysznica…

 

Gratulujemy kolejnego wyczynu naszemu himalaiście, pierwszemu z Podkarpacia zdobywcy Korony Ziemi, i życzymy szczęśliwego powrotu do kraju. Uzupełnijmy tylko ten dzisiejszy meldunek Łukasza o informację, że jest to jego drugie wejście na Kilimandżaro, górę nazywaną „dachem świata”. Pierwszy raz wyczynu tego dokonał w 2013 roku, realizując projekt pn. Podkarpacka Korona Ziemi.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Łukaszem Łagożnym o tym, jak zdobywa się marzenia. 

Artykuł pochodzi z portalu korsosanockie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.