Reklama

Lokalne fotografie lotnicze z Podkarpacia od tarnowskiej firmy MGGP Aero. Nad Tarnobrzegiem latał specjalny samolot, a Krosno będzie miało własne "street view" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie W czwartkowy poranek na popularnym radarze lotniczym online Flightradar24 można było zauważyć przelot samolotu firmy MGGP Aero z Tarnowa. Jakie usługi wykonuje to przedsiębiorstwo? Tworzy niesamowite mapy lotnicze, które dokładnie pokazują to co znajduje się na powierzchni. Czy oprócz Krosna także i Tarnobrzega doczeka się swojej lokalnej wersji "street view"?

Od 21 lat firma MGGP Aero z Tarnowa wykonuje mapy lotnicze. W sieci możemy już na przykład znaleźć mapę bulwarów w Rzeszowie, która prezentuje korony drzew z podziałem na 26 gatunków. Łącznie warstwa składa się z ponad 3,1 tys. obiektów. Po kliknięciu danej sygnatury, wyświetlają się dane atrybutowe, z których dowiemy się na przykłada jaka jest wysokość danego drzewa oraz jego kondycja. Teraz wiemy, że swoją dokładną mapę będzie miało kolejne podkarpackie miasto.

To Krosno. Całą inicjatywę przybliżył portal Krosno24.pl. - Samolot lata wyznaczonymi pasami na kierunku wschód - zachód. Nad Krosnem wykonał 56 takich przelotów, w trakcie których zrobił ok. 2500 zdjęć, tylko z jednej kamery, a w sumie jest ich pięć - wyjaśnia Krosno24. Efekt końcowy? Trzy projekty - ortofotomapa: wykonanie różnych pomiarów sfotografowanych obiektów. Kolejny to zdjęcia ukośne, które wykonywane są z samolotu pod kątem około 45 stopni. Wreszcie modele 3D, które zawierają realistyczne zdjęcia fasad budynków i obiektów.

Na ulicach Krosna pojawił się również specjalny samochód z kamerę - podobny do tego, który wykonuje mapy Google Street View. Zdjęcia ze 160 kilometrów dróg stworzą lokalną wersję "street view", która ma być dostępna po okresie wakacyjnym. Tak to wygląda w Gdyni - KLIKNIJ TUTAJ.

To jednak nie jest wszystko. W czwartkowy poranek na Flightradar24 zauważyliśmy, że samolot tarnowskiej firmy fruwał nad Tarnobrzegiem. Czy zatem i tutaj możemy się spodziewać ciekawych zdjęć?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy