Reklama

Liamowi życie uratuje tylko NAJDROŻSZY LEK ŚWIATA! [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Siepomaga.pl

Liamowi życie uratuje tylko NAJDROŻSZY LEK ŚWIATA! [WIDEO] - Zdjęcie główne

Mały Liam | foto Siepomaga.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie "Zostały nam ostatnie kilogramy nadziei! Terapię genową w walce z SMA można podać tylko do 13,5 kg. Liam za chwilę osiągnie 10 kg! To oznacza, że zostało nam maksymalnie kilka miesięcy. Kilka miesięcy na zebranie kolosalnej kwoty – ponad 9 milionów złotych!" - piszą zdesperowani rodzice chłopca.

Rodzice małego Liama pochodzą z Podkarpacia. Mama z Radymna w powiecie jarosławskim z kolei tata z Ruszelczyc w powiecie przemyskim, a obecnie mieszkają w Holandii. Liam urodził się jako zdrowe dziecko i gdy miał kilka miesięcy wykryto u niego SMA, czyli śmiertelną, genetyczną chorobę, która sprawia, że obumierają mu mięśnie. Rodzice od stycznia toczą nierówną walkę z czasem i zbierają pieniądze na najdroższy lek świata. Potrzeba aż 9 milionów złotych!

CZYTAJ TAKŻE:

Urząd Gminy Krzywcza, z której pochodzi ojciec dziecka zainicjował internetową akcję pod nazwą #krzywczachallenge, w ramach której publikowane są filmiki z wykonania 10 przysiadów przez przedstawicieli danej instytucji oraz nominowane kolejne trzy lub cztery podmioty do kontynuacji challengu. Przy okazji instytucje te wpłacają datki na zbiórkę dla Liama. Takich challenge powstało już ponad 150 w całej Polsce i można je wyszukać wpisując w lupkę wyszukiwania na Facebooku: #krzywczachallenge. Challenge wykonują szkoły, przedszkola, urzędy miast i gmin, strażacy, nadleśnictwa, firmy prywatne i inne instytucje.

Akcję wspierają prezydent miasta Przemyśla Wojciech Bakun i starosta przemyski Jan Pączek:

 

To nie koniec, bo do pomocy zachęcał Krystian Herba - rowerzysta i wybitny sportowiec z Rzeszowa. Dwóch biegaczy: Sławomir Hadro i Łukasz Domin biegło z Świnoujścia do Dubiecka pokonując dystans 1111 km wspierając przy tym trójkę dzieciaków, w tym Liama Tomaszewskiego. Akcja nosi nazwę "Przez Polskę dla serca i krwi".

Trwa internetowa zbiórka pieniędzy, która będzie przedłużona. Można także zlicytować ciekawe rzeczy. Chcesz pomóc Liamkowi możesz również wysłać SMS na numer telefonu 72365 o treści 0108670. Koszt SMS to 2.46 zł ( w tym VAT).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy