Reklama

Leszek Mirowski zastępca burmistrza Nowej Dęby złożył rezygnację. Będzie kierownikiem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMiG Nowa Dęba

Leszek Mirowski zastępca burmistrza Nowej Dęby złożył rezygnację. Będzie kierownikiem - Zdjęcie główne

Leszek Mirowski objął stanowisko zastępcy burmistrza w marcu 2016 r. | foto UMiG Nowa Dęba

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Leszek Mirowski nie jest już zastępcą burmistrza Wiesława Ordona. Samorządowiec zrezygnował z pełnienia tej funkcji i wraca na wcześniej piastowane stanowisko.

Leszek Mirowski objął stanowisko zastępcy burmistrza przeszło sześć lat temu - w marcu 2016 roku. Zajmował się między innymi sprawami społecznymi, promocją i profilaktyką uzależnień. 

Podlegały mu bezpośrednio: Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji, Środowiskowy Dom Samopomocy.

- Szczególnie dobrze czuł się w rozwiązywaniu trudnych problemów życiowych mieszkańców gminy, współpracując z kierownikami placówek pomocowych. Rozwiązywał trudne przypadki osób wymagające wsparcia, organizował pomoc instytucjonalną, a także poprzez zaangażowanie w środowisku sołtysów czy przewodniczących zarządów osiedli.

- tak o byłym zastępcy burmistrza mówią jego współpracownicy. 

Mirowski złożył rezygnację z funkcji burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba z dniem 30 listopada. Teraz obowiązuje go trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Po tym czasie, czyli końcem lutego, wróci na piastowane wcześniej stanowisko kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, gdzie od kilku lat przebywa na urlopie w związku z pełnieniem funkcji zastępcy burmistrza. 

Dodajmy, że obecnie obowiązki kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pełni Maria Tomczyk.

- Burmistrz Leszek Mirowski był sumiennym współpracownikiem, bardzo zaangażowanym w powierzone mu zadania. Wymagający od siebie, a później od pracowników. Starał się wspierać wykonawców zadań inwestycyjnych, by jak najlepiej realizowali powierzone im inwestycje, ale był wobec nich nieustępliwy w przypadku nieścisłości, które im się zdarzały.

- powiedział Wiesław Ordon, burmistrz Nowej Dęby. 

Włodarz gminy, zapytany przez nas o powód rezygnacji swojego zastępcy, odparł, że Leszek Mirowski zrealizował zadania, które zostały przed nim postawione siedem lat temu i postanowił, że wróci na swoje miejsce (M-GOPS), gdzie będzie pracował do osiągnięcia wieku emerytalnego.

Czy burmistrz Ordon myśli już o powołaniu nowego zastępcy? 

- Nie zajmuję się teraz takimi tematami. Mam na głowie przyszłoroczny budżet. Kiedy zapadnie już decyzja, to na pewno wszyscy będą o tym wiedzieć

- powiedział w rozmowie z Korso Wiesław Ordon, burmistrz Nowej Dęby. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy