Reklama

Które miasta na Podkarpaciu mają najmłodszych mieszkańców? Zaskakujący liderzy rankingu. Sprawdź pozycję Twojej miejscowości [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Mamy dla was kolejne ciekawostki związane z Podkarpaciem. Tym razem postanowiliśmy sprawdzić w których miastach województwa są najmłodsi mieszkańcy. Zobaczcie ranking.

Ogromną popularnością wśród naszych Czytelników cieszył się tekst prezentujący miasta Podkarpacia, gdzie żyje najwięcej seniorów. Teraz sprawdzamy "drugą stronę", a zatem poznajcie miejscowości z najmłodszymi mieszkańcami. Wszystkie dane pochodzą z 2021 roku z Głównego Urzędu Statystycznego. Są niespodzianki.

Kiedy zadamy pytanie o podkarpackie miasto z najmłodszymi mieszkańcami to pewnie wiele osób będzie miało pierwszą myśl: Rzeszów. Jesteście blisko, ale to nie to. Stolica województwa podkarpackiego to rzeczywiście miejsce stworzone dla młodych. - Prawdziwym bogactwem Rzeszowa są ludzie młodzi – uczniowie oraz studenci. Stolica województwa podkarpackiego jest jednym z największych ośrodków akademickich Polski Wschodniej, w którym wiedzę zdobywa 42 tysiące studentów na przeszło 70 kierunkach kształcenia - zachwala swoje walory samorząd Rzeszowa.

W 2019 roku Fundacja Schumana opublikowała Ranking Europolis. Miasta dla młodych. Wśród 66 polskich miast, najbardziej atrakcyjnych dla młodych, Rzeszów znalazł się na wysokim drugim miejscu, tuż za Warszawą. - To przykład miasta, które skutecznie przezwycięża międzyregionalne nierówności rozwojowe - piszą autorzy rankingu. Zatem zobaczcie teraz podkarpackie miasta z najniższą średnią wieku. Sprawdź pozycję Twojej miejscowości. Szczegóły w galerii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy