Reklama

Ksiądz prałat Stanisław Janusz zmarł w kościele w Dynowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Ksiądz prałat Stanisław Janusz zmarł w kościele w Dynowie - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie W trakcie przygotowań do jednej z niedzielnych nabożeństw w Kościele Św. Wawrzyńca w Dynowie nagle zmarł ksiądz prałat Stanisław Janusz.

Ksiądz prałat dr Stanisław Janusz urodził się 3 kwietnia 1951 roku w Starej Dąbrowie koło Słupska. Po ukończeniu studiów w przemyskim WSD, przyjął święcenia kapłańskie 5 czerwca 1977 roku w Przemyślu. Pracował jako wikariusz w Górnie k. Rzeszowa, Rzeszowie (pw. MB Różańcowej), Żołyni i Rzeszowie (pw. NSPJ). Pełnił funkcję proboszcza w Cisnej (1986-1988), w Pawłosiowie (1993-1995) oraz w Dynowie (1995-2021). Studiował w Lublinie i w Rzymie. Przez kilka kadencji był dziekanem dekanatu dynowskiego. W 2003 r. został włączony do grona honorowych, a w 2012 r. do grona gremialnych kanoników Przeworskiej Kapituły Kolegiackiej.

Duchowny zmarł w niedzielę, 5 marca, kiedy to przygotowywał się do jednego z nabożeństw. Miał 72 lata.

  • EKSPORTA: wtorek, 7 marca 2023 r., godz. 17, Kościół parafialny pw. św. Wawrzyńca w Dynowie
  • POGRZEB: środa, 8 marca 2023 r., godz. 12, Kościół parafialny pw. św. Wawrzyńca w Dynowie. Po mszy świętej pochówek na cmentarzu komunalnym w Dynowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy