Reklama

Konrad Fijołek na czele Ruchu "TAK! Dla Polski". Kto z Podkarpacia znalazł się jeszcze w tej inicjatywie? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Samorządowcy z całego kraju przyjechali w czwartek do Rzeszowa, aby rozmawiać o dalszym rozwoju Ruchu Samorządowego "TAK! Dla Polski". Podczas spotkania powołano lokalne, podkarpackie struktury organizacji. Na czele podkarpackich struktur organizacji stanął Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Ruch TAK! dla Polski działa od sierpnia 2020 roku. Prowadzi konsultacje i spotkania po całej Polsce, zrzeszając w swoim gronie samorządowców. "Nie ma wolności bez samorządności"- to hasło idealizuje cechy stowarzyszenia. 

Jak przekonują uczestnicy dzisiejszego spotkania w Rzeszowie, reprezentowany przez nich ruch jest coraz bardziej rozpoznawalny w Polsce, a co za tym idzie, jego struktury stają się coraz silniejsze i obejmują coraz większy obszar.

Rzeszów przykładem wzorcowym

Prezesem ruchu jest Jacek Karnowski, prezydent Sopotu i prezes zarządu stowarzyszenia „Samorządy dla Polski”. Podaje on Rzeszów jako przykład miasta, w którym w sposób wzorcowy włącza się mieszkańców do zarządzania samorządem.

- Dlatego każda nasza wizyta tutaj jest wspaniałą lekcją obywatelską. Rzeszów stał się także symbolem jedności opozycji demokratycznej, we wspaniałym stylu popierany przez nas kandydat wygrał tutaj wybory na prezydenta miasta. Mam nadzieje, że teraz ten silny i jednoznaczny sygnał z Rzeszowa dotrze do liderów wszystkich ugrupowań demokratycznych. Apelujemy, aby odłożyć na bok niewielkie różnice, opowiedzieć się za demokracją, wolnymi sadami i mediami oraz Polską w Unii Europejskiej

– mówi Jacek Karnowski.

Odblokowanie pieniędzy z KPO

Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku zwraca uwagę na trudną sytuację samorządów, które jego zdaniem nie są traktowane przez rząd Zjednoczonej Prawicy po partnersku.

- Nasz ruch to samorządy skupione wokół praworządności i demokracji, środowisko bardzo pluralistyczne. Największą grupę wśród nas stanowią osoby bezpartyjne, jest także sporo przedstawicieli partii demokratycznych. Wszyscy mówimy jednym głosem i nawołujemy do zjednoczenia opozycji. Samorządy mają obecnie bardzo trudną sytuację. Białystok w tym roku tylko wpływy z PIT będzie miał niższe o 11 milionów złotych w stosunku do roku poprzedniego. Samorządy to największy sukces naszej transformacji po 1989 roku. Jeżeli polityka rządu się nie zmieni, niestety przestaną istnieć.

– obawia się prezydent Białegostoku.

Ruch apeluje także o szybkie odblokowanie pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, ale z poszanowaniem praworządności. Jak wylicza Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego, tylko za łamanie praworządności Polsce naliczono już 2 mld zł kar.

– Naszego kraju nie stać na finansowanie gierek, jakie z Komisją Europejską prowadzi rząd PiS. W walce o konstytucję i praworządność nie cofniemy się ani o krok i za żadne pieniądze. Tracimy już prawie 3 lata, a inwestycje, które mają być finansowane w ramach 158 mld zł KPO powinny być już realizowane. Niestety pieniędzy wciąż nie dostaliśmy i cierpią na tym wszyscy Polacy.

– mówi Elżbieta Anna Polak.

Konrad Fijołek liderem

Na czele podkarpackich struktur Ruchu stanął Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. W zarządzie będą działać także Jacek Wiśniewski - prezydent Mielca, Piotr Przytocki - prezydent Krosna, Waldemar Paluch - burmistrz Jarosławia i Adam Snarski - burmistrz Leska.

- To trzon, wokół którego skupieni są radni, społecznicy z całego regionu. Będziemy się wspólnie spotykać i pracować na rzecz samorządów.

– mówi Konrad Fijołek. 

Artykuł pochodzi z portalu rzeszow24.info. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy