reklama

Klucze, pieniądze, nieśmiertelnik, portfel. Co jeszcze można odebrać na komisariatach policji na Podkarpaciu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Klucze, pieniądze, nieśmiertelnik, portfel. Co jeszcze można odebrać na komisariatach policji na Podkarpaciu? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Spacerujesz chodnikiem i nagle widzisz portfel albo rower, albo reklamówkę z ogromną sumą pieniędzy. Co w takim wypadku zrobić? Jakie najczęściej rzeczy mieszkańcy Podkarpacia zanoszą na poszczególne komisariaty? Przeczytajcie o znaleziskach pozostawionych na komendach w Rzeszowie, Dębicy czy Brzozowie.
reklama

Znalezienie portfela, pieniędzy czy biżuterii nie uprawnia szczęśliwego znalazcy do zawłaszczenia tego przedmiotu. Co zrobić w takiej sytuacji, jakie rzeczy najczęściej pozostawiają mieszkańcy Podkarpacia na komendach?

Jasło

W rejonie stacji paliw w Jaśle, przy ulicy Kościuszki, znaleziono rower górski koloru niebieskiego. Został on zabezpieczony w jasielskiej komendzie. Właściciel roweru może odebrać go w Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle przy ul. Tadeusza Sroczyńskiego 7, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod nr 47 8295 342.

Brzozów

Policja szuka właściciela klucza do samochodu w czarnej obudowie, nieznanej marki. Przedmiot znaleziono w Brzozowie przy ul. Legionistów 74 (rejon sklepu „Chińczyk”). Znalazca przekazał przedmiot policjantom. Prosimy właściciela o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Brzozowie. 

- Apelujemy do właściciela klucza, aby zgłosił się po odbiór do Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, ul. W. Witosa 9, tel. 510 997 310. - informują policjanci.

Dębica

W dębickiej komendzie Policji jest do odebrania telefon komórkowy na ul. Krakowskiej w Dębicy. W tej sprawie można kontaktować się z Kierownikiem Referatu Patrolowo Interwencyjnego. Informacje dotyczące telefonu można uzyskać pod nr tel. 14 6706 346.

Krosno

Policjanci odzyskali elektronarzędzi, które zostały skradzione przy ul. Staszica w Krośnie i poszukują ich właściciela.

Właściciel elektronarzędzi proszony jest o zgłoszenie się po ich odbiór do Komendy Miejskiej Policji w Krośnie przy ul. Lwowskiej 28, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z Zespołem ds. Wykroczeń tel. 47 828 34 51 lub oficerem dyżurnym KMP w Krośnie tel. 47 828 33 10.

Ropczyce

Do Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zgłosił się mężczyzna, który znalazł gotówkę przy jednym z bankomatów w Ropczycach. Zwrócił się również do policjantów, aby ustalili właściciela gotówki i przekazali mu odnalezione pieniądze. Podjęte w tej sprawie czynności nie doprowadziły do odnalezienia ich właściciela, dlatego też funkcjonariusze proszą osobę, która zgubiła pieniądze, aby zgłosiła się do ropczyckiej komendy.

Informacji na ten temat udziela dzielnicowy asp. sztab. PAWEŁ BARAN tel. 47 8224 345 lub 571 203 279. Właściciel musi podać kwotę, która została zgubiona oraz szczegóły, które potwierdzą, że pieniądze są jego własnością.

Łańcut

Policjanci otrzymali zgłoszenie o porzuconym na terenie miasta rowerze. Jednoślad oparty był o ogrodzenie jednej z posesji przy ul. Sienkiewicza w Łańcucie. Właściciela lub osoby mogące mieć wiedzę na temat jego właściciela proszone są o kontakt z dyżurnym łańcuckiej komendy - nr tel. 47 822 33 10.

Rower można odebrać w Komendzie Powiatowej Policji w Łańcucie przy ul. Traugutta 13a. 

Przemyśl

Przemyscy policjanci zostali powiadomieni o znalezieniu przez mieszkankę Przemyśla pewnej kwoty pieniędzy. Według relacji kobiety leżały one w kasecie bankomatu przy ul. 3-go Maja w Przemyślu.

Osoba, która pozostawiła tam pieniądze, po ich odbiór powinna zgłosić się do Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, przy ul. Bohaterów Getta 1. Informacje można uzyskać telefonicznie pod nr telefonu 16 677 33 45 w godz. 7.30 do 15.30.

Co zrobić ze znalezioną rzeczą?

Zgubienie przez właściciela rzeczy nie uprawnia innych osób do jej zawłaszczenia. Osoba trzecia, która znalazła rzec,  musi dochować tzw. obowiązków „uczciwego znalazcy”. Jeżeli znalazca nie wie, kim jest właściciel rzeczy, czy nie zna jego adresu, powinien niezwłocznie zawiadomić o znalezieniu właściwy organ państwowy. Jeżeli nie ma takiej możliwości, znalazca i tak nie może tej rzeczy zatrzymać na własność. W takim przypadku należy skontaktować się z odpowiednią instytucją.

Znalazca, chcąc otrzymać znaleźne, kieruje swe roszczenie bezpośrednio do osoby właściciela rzeczy, wówczas gdy udało mu się go zidentyfikować. Wysokość znaleźnego wynosi jedną dziesiątą wartości znalezionej rzeczy (pod uwagę brana jest wartość rynkowa rzeczy z uwzględnieniem stopnia jej zużycia).

Rzeczy, które nie zostaną przez uprawnionego odebrane w ciągu roku od dnia wezwania go przez właściwy organ, a w razie niemożności wezwania w ciągu dwóch lat od ich znalezienia stają się własnością Skarbu Państwa.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama