Autor: | Zdjęcie: Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate Nowa Dęba

Klub Kyokushin Karate z sukcesami na Mistrzostwach Makroregionu Południowego [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Mistrzostwa Makroregionu Południowego - Radymno 2024 | foto Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate Nowa Dęba

Podkarpacie W niedzielę, 10 marca, w Radymnie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego w Karate Kyokushin, które zgromadziły 275 zawodników z 28 klubów. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy wykazali się wysokimi umiejętnościami, plasując się na podium we wszystkich kategoriach, w których startowali.

W składzie reprezentacji Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate znalazło się siedmioro zawodników, którzy zdobyli łącznie osiem medali, w tym trzy złote, jeden srebrny i cztery brązowe. Natalia Nawrot wywalczyła złoty medal w kategorii młodziczka -40kg po pięciu zwycięskich walkach, co stanowiło jedno z największych osiągnięć tarnobrzeskiej ekipy. Abigail Rozmus, występując w dwóch kategoriach, zdobyła złoty medal w konkurencji kata kadetów oraz brązowy w kumite w kategorii kadet -40 kg, co potwierdziło jej wszechstronność i wysoki poziom techniczny.

Zuzanna Jajko zapewniła sobie złoty medal w kategorii junior młodszy +60 kg, pokonując dwóch przeciwników. Bartosz Nawrot zdobył brązowy medal w kategorii junior młodszy -60 kg. W kategorii seniorów wyróżnili się: Bartosz Korczak, zdobywając srebro w kategorii +90 kg, oraz Kacper Soboń i Michał Starz, którzy wywalczyli brąz odpowiednio w kategoriach -80 kg i -90 kg. Sędziowaniem zawodów zajęła się sensei Ewelina Motyka, natomiast opiekę nad zawodnikami sprawowali sensei Dawid Kiper i sensei Mirosław Korczak.