Reklama

Kiedy ruszy budowa obwodnicy Miejsca Piastowego i Przemyśla?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA

Kiedy ruszy budowa obwodnicy Miejsca Piastowego i Przemyśla? - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe. | foto GDDKiA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Za realizację inwestycji odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zadania znalazły się w rządowym programie budowy 100 obwodnic na sieci dróg krajowych. GDDKiA Odział w Rzeszowie informuje, że niebawem ukaże się kolejny przetarg na wykonanie dokumentacji dla obwodnic Przemyśla i Miejsca Piastowego.

Budowa obwodnicy Przemyśla  i Miejsca Piastowego to nowe zadania, dla których proces inwestycyjny dopiero się rozpoczyna. Poprzednie postępowania dotyczące opracowania dokumentacji projektowej zostały pod koniec listopada br. unieważnione.

- Powodem takiej decyzji były ceny złożonych ofert, które znacznie przewyższały szacunkową wartość zamówienia.

- czytamy na stronie GDDKiA Oddział w Rzeszowie

W przypadku dokumentacji dot. obwodnicy Miejsca Piastowego najniższa oferta wynosiła podczas pierwszego przetargu 11,4 mln zł, a środki jakie zarezerwowano na wykonanie zadania wynosiły 5,4 mln zł. Jeżeli chodzi o obwodnice Przemyśla, to na dokumentację przetargową tej części inwestycji przeznaczono 7,4 mln zł a najniższa cena wynosiła 13,4 mln zł. 

Nowy przetarg

Przebieg obu planowanych jezdni nie jest szczegółowo doprecyzowany. Wiemy jedynie, że obwodnica Przemyśla powstanie w ciągu dróg krajowych nr 28 i 77 a obwodnicy Miejsca Piastowego w ciągu DK28. Ostatecznie przebieg nowych obwodnic zostanie ustalony po stworzeniu dokumentacji obu inwestycji. Obwodnice mają być wykonane w systemie „Projektuj i buduj”.

Zatem kiedy możemy liczyć na rozpoczęcie nowego przetargu?

- Ogłoszenia ukażą się niebawem na platformie zakupowej GDDKiA. W treści opublikowanych ogłoszeń znajdą się szczegółowe informacje na temat zakresu zamówień a także nowych warunków i kryteriów udziału w przetargach.

- wyjaśnia GDDKiA. 

Inwestycję realizowane w ramach programu 100 obwodnic mają powstać do 2030 roku. Poza Przemyślem i Miejscem Piastowym, w ramach programu powstanie sześć innych obwodnic na terenie województwa podkarpackiego:

Brzostek i Kołaczyce w ciągu DK73 - trwa postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach,

Jasło w ciągu DK73 - trwa postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach,

Kolbuszowa w ciągu DK9 - przetarg na dokumentację, po otwarciu ofert,

Nowa Dęba w ciągu DK9 - przetarg na dokumentację, po otwarciu ofert,

Pilzno w ciągu DK73 - trwa postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach,

Sanok w ciągu DK84 (II etap) - przetarg na koncepcję programową, po otwarciu ofert.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy