Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Tarnobrzeski Dom Kultury. Tym razem swoje stoiska ma blisko 100 osób. Nie ma już tandety i plastiku, a można za to zobaczyć i zakupić cuda od lokalnych artystów. Wśród wystawców są również producenci tradycyjnej żywności, produktów wytworzonych zgodnie z zasadami ekologii, regionalnych potraw. Są stoiska z miodem, serami, tradycyjnie wypiekanym chlebem, winem z podkarpackich winnic, strojami ludowymi. Można będzie zakupić ręcznie wykonywane chusty, ozdoby, maskotki, biżuterię, torby, a także obrazy i rzeźby. Regionalne przysmaki – pierogi, smakowite ciasta, lemoniady i kompoty serwują koła gospodyń wiejskich z regionu.
Dużą popularnością cieszą się lokalne browary. Organizatorzy zapraszają także na pokazy rzemiosła. W sobotę na scenie zaprezentują się zespoły ludowe: Ocicanki, Grębowianki, Cyganianki i goście z Cieszanowa – Niezapominajki. W niedzielę na scenie odbędzie się recital Wojciecha Woźnicy, a po nim zaprezentuje się Miejska Orkiestra Dęta. W repertuarze muzyka filmowa, klasyczna oraz rock’n’rolle. Po nich do tańca wszystkich poderwie Kapela Jaśki z Grębowa. Ludowe piosenki zaprezentują zaś Sokolanki. A wieczorem odbędzie się koncert Kapeli Góralskiej Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem.
Wśród wydarzeń towarzyszących będzie akcja edukacyjno-kulturalna, którą organizuje Stowarzyszenie Polsk-Brazylijskie HAVEA Tarnobrzeg. Będą pokazy capoeiry, warsztaty plastyczne, degustacje brazylijskiej kawy, prezentacje materiałów o Amazonii, a także warsztaty dotyczące bezpiecznego wypoczynku na wakacjach. Zobaczcie pierwszą część zdjęć.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.