Reklama

Ile samorządów na Podkarpaciu może skorzystać ze wsparcia dla gmin górskich?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Ile samorządów na Podkarpaciu może skorzystać ze wsparcia dla gmin górskich? - Zdjęcie główne

Na zdjęciu Ewa Leniart | foto Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Wojewoda podkarpacki podało listę gmin z terenu naszego województwa, które mogą się starać o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z przeznaczeniem na infrastrukturę turystyczną.

Gminy mogą się starać o finasowanie lub dofinansowanie ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej, a także infrastruktury komunalnej związanej z usługami turystycznymi, w szczególności budowy, rozbudowy, przebudowy lub modernizacji:

• szlaków turystycznych pieszych, rowerowych, konnych, wodnych, narciarskich i turystyki zimowej, a także ich oznakowanie;

• placów, deptaków, promenad, parków, punktów widokowych;

• parkingów, wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego; 

• skansenów, muzeów, obiektów kultury regionalnej i innych atrakcji turystycznych;

• infrastruktury komunalnej koniecznej do rozwoju usług turystycznych, np. dróg, chodników, oczyszczalni ścieków itp.

– Zachęcamy podkarpackie samorządy do składania wniosków i skorzystania z mechanizmu wsparcia. Dla gmin, które mają znaczenie turystyczne, środki te mogą być niezwykle istotne nie tylko z punktu widzenia zaspokojenia potrzeb mieszkańców, ale przede wszystkim dla rozwoju turystyki. 

– podkreśliła w czwartek Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

Jak podkreśliła wojewoda, kwota wsparcia dla gmin górskich w skali kraju wynosi 1 mld zł.  W naszym województwie o taką pomoc może starać się 27 gmin.

W ramach funduszu mogą być pokrywane wydatki majątkowe, przy czym wsparcie finansowe nie może zostać przeznaczone na refundację wcześniej poniesionych wydatków.

W przypadku, gdyby wnioski gmin przekroczyły wartość 1 mld zł, wsparcie ulegnie proporcjonalnemu zmniejszeniu tak, aby kwota nie została przekroczona.

Jednostki samorządu terytorialnego, zainteresowane otrzymaniem dofinansowania, mogą złożyć nie więcej niż jeden wniosek, który powinien zostać przekazany do wojewody podkarpackiego w nieprzekraczalnym terminie do dnia 13.02.2021 r. O dofinansowanie należy występować w formie elektronicznej przy pomocy platformy ePUAP.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy