Reklama

Gigantyczne podwyżki cen gazu w butlach. Drożyzna dobija i tak obciążone gospodarstwa domowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gigantyczne podwyżki cen gazu w butlach. Drożyzna dobija i tak obciążone gospodarstwa domowe - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Za gigantyczne podwyżki cen gazu w butlach odpiowiada trudna sytuacja na rynkach paliw. To drożejące komponenty propan - butanu i butanu sprawiają, że na Podkarpaciu za 11 kilogramową butlę gazową musimy zapłacić nawet 190 złotych.

Kolosalne ceny

Od 100 złotych do nawet 190 złotych muszą zapłacić kupujący gaz w butlach. Drożejące surowce, zwłaszcza paliwa, przekładają się na ich ceny w punktach sprzedaży. jeszcze w sierpniu ubiegłego roku butla kosztowała około 50-60 złotych. 

Za 11- kilogramową butlę z gazem propan - butan w popularnej sieci sklepów budowlanych Castorama zapłacimy 168 złotych. Identyczne ceny zobaczymy w sklepach OBI czy Leroy Merlin. 

W niektórych prywatnych punktach sprzedaży gazu w butlach ceny są nieco tańsze. Na stacji paliw Extrans w Sędziszowie Małopolskim przy ulicy Fabrycznej za błękitne paliwo w butli zapłacimy 129 złotych. 

Drożejąca mieszanka propanu z butanem to skutek trudnej sytuacji na światowych rynkach paliw. Widać jednak światełko w tunelu. 

Spore obciążenie dla gospodarstw domowych i przedsiębiorców

Gigantyczne podwyżki cen gazu propan - butan to zasadnicze obciążenie dla gospodarstw domowych. Gaz w butlach wykorzystywany jest głównie do kuchenek. W niektórych przypadkach służy także do piecyków grzewczych. 

Z propan - butanu korzystają także przedsiębiorcy, na przykład wykorzystując to paliwo w branży metalurgicznej i spawalniczej. 

Polski Koncern Naftowy Orlen zapowiada, że nadchodzący tydzień (21.03.-28.03.) to kolejne obniżki cen na stacjach paliw. Spadająca cena baryłki ropy naftowej ma zasadnicze przełożenie także na ceny sprzedaży gazu w butlach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy