Reklama

Galeria Tarnobrzeg jeszcze nie teraz. Cyrk wokół realizacji inwestycji w centrum miasta [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Były już zapowiedzi, informacje o tym jakie marki mogą mieć tam sklepy, choć jeszcze nie wbito nawet łopaty przy budowie Galerii Tarnobrzeg. Teraz okazuje się, że cała inwestycja będzie opóźniona. Kiedy wreszcie tereny przy ulicy Sikorskiego nie będą łąką o którą rzadko, kiedy ktoś się troszczy.

Nowoczesne kino, wiele sklepów, podziemny parking, cała powierzchnia terenu inwestycji to 18 tysięcy metrów kwadratowych. Tak w skrócie przedstawiają się założenia projektu Galerii Tarnobrzeg. Wstępnie podana została data otwarcia, a optymistyczny wariant zakładał, że ma być to pierwszy kwartał 2023 roku. Konsorcjum spółek Master Development Poland i PKB Inwest Budowa otrzymało ostateczne pozwolenie na budowę. Firma Strabag ma być generalnym wykonawcą tej inwestycji.

Jedna z tych informacji nie jest już aktualna. Na stronie internetowej promującej budowę galerii pojawiła się nowa data - pierwsza połowa 2024 roku. Inwestor nie zabiera oficjalnie głosu w tej sprawie. Tygodnik Nadwiślański przypomina, że jeszcze kilka miesięcy temu przedstawiciele firmy zaznaczyli, że powodem opóźnienia jest wojna na Ukrainie, która źle wpłynęła na rynek budowlany. Złośliwi twierdzą, że galerii w tym miejscu nie będzie nawet za kilka lat. Jak na razie mieszkańcy miasta i przejeżdżający główną miejską arterią mogą oglądać metalowe ogrodzenie za którym rosną ogromne chaszcze.

Przypomnijmy. W lutym 2022 roku miał miejsce pierwszy spór na linii inwestor - Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Chodziło o rozwiązania komunikacyjne wokół obiektu. Administrator niemal całego osiedla - TSM podkreślał, że nie została uznana za stronę w postępowaniu o wydanie pozwolenia na budowę, a ogrodzenie zablokowało jeden z wjazdów na osiedle Centrum. Sprawa ostatecznie została rozwiązana i inwestycja może być realizowana. Teraz poczekamy, kiedy w końcu pojawią się tam maszyny budowlane.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy