Reklama

Europejski Dzień Seniora 2022 w Nowej Dębie. Genialna zabawa z konkursami [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie W niedzielę w Nowej Dębie odbyła się zabawa związana z Europejskim Dniem Seniora. Zobaczcie zdjęcia.

W Restauracji Dębianka w Nowej Dębie odbyła się zabawa w ramach Europejskiego Dnia Seniora. W programie były pokazy artystyczne, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków, konkursy z nagrodami, a także wspólna biesiada. Do seniorów przyjechali samorządowcy - burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon, a także wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus. Zobaczcie zdjęcia z imprezy przygotowanej przez Radę Seniorów Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Europejski Dzień Seniora obchodzony jest 20 października. Z kolei w naszym kraju większą uwagę przywiązuje się do Ogólnopolskego Dnia Seniorów, który wypada 14 listopada. Dni te mają na celu uświadamianie społeczeństwu problemy osób starszych i o barierach jakie napotykają na swojej drodze. Dotyczy to zarówno barier wiekowych, ale przede wszystkim sprawnościowych czy zdrowotnych. Dodatkowo ludzi starsi bardzo często wykluczeni są cyfrowo lub ekonomicznie z wielu dziedzin naszego życia.

W tych dniach organizowane są w różnych miastach spotkania z osobami starszymi. Bardzo często w akcji tej uczestniczą ludzie młodzi, którzy wolny czas spędzają na pomocy seniorom. Ostatnio coraz popularniejsze są spotkania w ramach Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy