Reklama

Ekspresowe odwołanie dyrektora szpitala w Mielcu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Radio Leliwa - Na pierwszym planie Zbigniew Torbus.

Ekspresowe odwołanie dyrektora szpitala w Mielcu - Zdjęcie główne

foto Fot. Radio Leliwa - Na pierwszym planie Zbigniew Torbus.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Zbigniew Torbus, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu decyzją Zarządu Powiatu Mieleckiego został odwołany z pełnionej funkcji. Jeszcze dwa miesiące temu został on powołany na dyrektorskie stanowisko i był dobrze oceniany przez zarząd powiatu. Cóż więc się stało?

Zarząd Powiatu Mieleckiego powierza funkcję pełniącego obowiązki dyrektora szpitala Zbigniewowi Torbusowi, który pracował już w szpitalu w Mielcu w okresie sierpień 2015 – maj 2016, pełniąc funkcję zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych. Odchodził razem z dyrektorem Leszkiem Kołaczem. Wrócił w lutym tego roku z zadaniem opracowania szczegółowego programu naprawczego szpitala. Program przygotował. Został on przyjęty przez Radę i Zarząd Powiatu. 

Kiedy zarząd powiatu ogłosił kolejny konkurs na dyrektora Szpitala Specjalistycznego murowanym kandydatem do jego wygrania jest Zbigniew Torbus. Tak też się stało. Co dzieje się dalej?

W poniedziałek (7 grudnia) po dwóch miesiącach pełnienia funkcji dyrektora szpitala niepodziewanie zostaje odwołany. Wszyscy są kompletnie zaskoczeni. Nikt nie wie co się stało. Dziennikarzom portalu Korso.pl udało się dotrzeć do starosty Stanisława Lonczaka, a ten wyjaśnił powody odwołania dyrektora Torbusa. Sprawa okazała się prozaiczna. Dyrektor Zbigniew Torbus zapomniał złożyć w wymaganym terminie oświadczenie majątkowe.

- Dyrektor szpitala nie złożył w wymaganym terminie 30 dni od dnia powołania oświadczenia majątkowego i to jest potwierdzony fakt.

- przekazał nam starosta Stanisław Lonczak.

Dalej wyjaśnił.

- Przepisy prawa nakazują osobie powołanej na funkcję dyrektora szpitala złożenie oświadczenia majątkowego w terminie 30 dni od dnia powołania. Jeżeli w tym terminie nie złoży oświadczenia majątkowego, to na podstawie przepisów o samorządzie powiatowym organ właściwy, w tym przypadku Zarząd Powiatu Mieleckiego, musi odwołać w terminie do 30 dni dyrektora.

- mówi Stanisław Lonczak.

Jednocześnie dodał.

- Gdyby zarząd powiatu nie odwołał dyrektora z powodu niezłożenia w terminie oświadczenia majątkowego, mogłoby to skutkować oskarżeniem zarządu przez organy państwa (CBA, wojewoda) o nieprzestrzeganie prawa.

Ale na tym nie koniec dziwnych decyzji. Następnego dnia po odwołaniu dyrektora Torbusa, zarząd powiatu powierzył mu pełnienie obowiązków dyrektora. Ma to robić do momentu wyłonienia nowego dyrektora w drodze konkursu jednak nie dłużej niż 6 miesięcy. (...) CZYTAJ DALEJ - JAK ODWOŁYWANO POZOSTAŁYCH DYREKTORÓW SZPITALA W MIELCU>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy