Reklama

„Dzień solidarności z Chorwacją”. Zbiórka na rzecz poszkodowanych w kościołach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Twitter

„Dzień solidarności z Chorwacją”. Zbiórka na rzecz poszkodowanych w kościołach  - Zdjęcie główne

Skutki trzęsienia ziemi na Chorwacji | foto Twitter

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie 24 stycznia 2021 r. został ustanowiony "Dniem solidarności z Chorwacją". Diecezja rzeszowska zachęca do wsparcia modlitewnego i finansowego poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w tym kraju. Przed kościołami będą czekały puszki, do których będzie można wpłacić datek.

Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów.

W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc.

Podczas dnia solidarności, po każdej mszy świętej, we wszystkich parafiach będziemy mogli przekazać datki na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Do akcji włącza się także diecezja rzeszowska.

- Niedziela 24 stycznia br. na wniosek Przewodniczącego KEP została ogłoszona "Dniem solidarności z Chorwacją". Prosimy w tym dniu o specjalną modlitwę w intencji osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które pod koniec grudnia ubiegłego roku nawiedziło ten kraj. Bardzo proszę także przeprowadzić zbiórkę do puszek na ten cel. 

- czytamy na stronie diecezji. 

Zebrano środki trafią na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej: 96 1020 4391 0000 6902 0002 2616.

Potrzebujących z Chorwacji możemy wspomóc w każdym momencie wysyłając SMS o treści „Chorwacja” pod numer 72052 (koszt 2,46 zł), dokonując wpłaty poprzez stronę caritas.pl lub wpłacając dowolną kwotę na konto bankowe o numerzer 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526. Jako tytuł przelewu należy wpisać „Chorwacja”.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy