Reklama

Dziewięciu nowych kapłanów w Diecezji Sandomierskiej. Do jaki parafii trafili? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie W Bazylice Katedralnej w Sandomierzu, dziewięciu diakonów przyjęło święcenia kapłańskie z rąk biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Zobaczcie zdjęcia z tej uroczystości.

Uroczysta msza święta w sandomierskiej Bazylice Katedralnej odbyła się pod przewodnictwem biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza, a także biskupa pomocniczego seniora Edwarda Frankowskiego. Obecni byli także księża wychowawcy i profesorowie seminarium, kapłani urzędów kurialnych oraz duszpasterze, z których neoprezbiterzy pochodzą. We wspólnej modlitwie uczestniczyli alumni, siostry zakonne, rodzice oraz bliscy nowych kapłanów.

- Życzę wam przyszli kapłani, życzę całemu naszemu prezbiterium i sobie, abyśmy zajęli się poważnie i od zaraz naszą wiarą. Tak łatwo ją bowiem utracić. A bez wiary posługiwanie kapłańskie nie ma sensu i byłoby zwykłym oszustwem. Dzisiaj jednak wyznajemy razem z Piotrem Apostołem, że Jezus Chrystus jest Mesjaszem Bożym, naszym Panem i Zbawicielem.

- wskazał biskup sandomierski.

Nowi kapłani to: ksiądz Konrad Bąk z Parafii św. Wojciecha w Grębowie, ks. Piotr Biernacki z Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, ks. Paweł Kania z Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ćmielowie, ks. Paweł Kida z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Majdanie Łętowskim, ks. Paweł Klusek Paweł z Parafii Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, ks. Mateusz Kobylarz z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowosielcu, ks. Damian Surowiec z Parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Baranowie Sandomierskim, ks. Adrian Trybulski z Parafii Św. Stanisława Biskupa w Racławicach, ks. Bartosz Wawrzkiewicz z Parafii Św. Stanisława Biskupa w Osieku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy