Reklama

Dziesiątki interwencji strażaków po ulewach na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Mnóstwo interwencji strażaków po czwartkowych, popołudniowych, ulewach na Podkarpaciu. Zalane zostały budynki prywatne, garaże podziemne bloków wielorodzinnych, sklepy. Wiatr łamał także konary i drzewa.

Ponad siedemdziesiąt razy interweniowali podkarpaccy strażacy, usuwając skutki gwałtownych ulew i silnego wiatru, które w czwartkowe popołudnie przeszły przez część Podkarpacia. 

- 73 razy wyjeżdżali w ciągu ostatnich 24 godzin podkarpaccy strażacy do usuwania skutków burz, które przetoczyły sie przez znaczną część naszego województwa. Nasze interwencje głównie polegały na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic, w domach oraz budynkach gospodarczych, usuwaniu połamanych konarów drzew i drzew leżących na jezdniach, chodnikach i na posesjach oraz na udrożnianiu przepustów drogowych.

- mówił brygadier Marcin Batleja rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Najwięcej interwencji było na terenie powiatów kolbuszowskiego, tarnobrzeskiego i dębickiego. 

W Tarnobrzegu strażacy interweniowali przy ulicach Kopernika, Świętej Barbary, Broniewskiego i Dworcowej. Woda zalała także piwnice szpitala i Urzędu Miasta. Do pomocy zaangażowali się sami pracownicy, którzy wodę wylewali przy pomocy wiader. 

Zalane zostały także ulice Kolbuszowej. W Widełce woda zalała rejon stacji PKP. W Majdanie Królewskim zaś woda rozlała się po rynku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy