Reklama

Dożynki Województwa Podkarpackiego w Osobnicy. Zobacz piękne wieńce z całego regionu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Do Osobnicy w powiecie jasielskim przyjechały setki rolników ze wszystkich zakątków Podkarpacia. Kilkadziesiąt delegacji wraz z wieńcami dożynkowymi i darami ziemi, w towarzyszeniu zespołów i kapel ludowych. Tak wyglądało święto plonów.

Centralnym punktem XXII Dożynek Województwa Podkarpackiego była uroczysta msza święta, pod przewodnictwem ordynariusza diecezji rzeszowskiej księdza biskupa Jana Wątroby.  Była ona dziękczynieniem za zebrane przez podkarpackich rolników plony. Oprawę  muzyczną w czasie mszy świętej przygotowała Orkiestra Dęta GOK Jasło z Osobnicy oraz Chór Cecylianum z Osobnicy. 

Starościna XXII Dożynek Województwa Podkarpackiego to mieszkająca w Osobnicy  nowoczesna pani domu, matka i żona, która pracuje zawodowo, aktywnie włącza się w życie swej lokalnej wspólnoty, a wraz z mężem Mirosławem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 4h. Gospodarstwo specjalizujące się w produkcji roślinnej, w uprawie dominują pszenica i owies. Pani Bogusława od 18 lat aktywnie działa w Kole Gospodyń Wiejskich w Osobnicy.

Starostą wojewódzkich dożynek był Łukasz Pietraszek z Osobnicy, który pracuje zawodowo, wychowuje wraz z żoną dwie córki, a jednocześnie gospodaruje na 39h gospodarstwa specjalizującego się w uprawie soi, pszenicy, buraka cukrowego, rzepaku, kukurydzy grochu i fasoli.

W uroczystościach dożynkowych uczestniczyło kilkadziesiąt delegacji z całego województwa. Zobaczcie fotorelację i nagranie wideo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy