Reklama

Dofinansowanie transportu publicznego. Kto dostał najwięcej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Dofinansowanie transportu publicznego. Kto dostał najwięcej? - Zdjęcie główne

Na zdjęciu wojewoda podkarpacki Ewa Leniart | foto Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Ponad 50 mln zł trafi do podkarpackich samorządów w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Wyniki naboru ogłosiła wojewoda podkarpacki.

W ramach przeprowadzonego naboru wnioski złożyło 45 organizatorów. Natomiast po dokonaniu oceny złożonych wniosków, dofinansowanie otrzymało 40 z nich. 

- Wiemy, że warunki epidemiczne wpływają na sytuacje przewoźników w naszym regionie. Przepisy sanitarne ograniczają liczbę osób, które mogą być przewożone w ramach transportu publicznego. Stąd obserwujemy duże zainteresowanie Funduszem Rozwoju Przewozów Autobusowych.

- tłumaczyła Ewa Leniart (wojewoda podkarpacki) podczas ogłoszenia wyników. 

Kto dostał najwięcej?

Na cały 2021 r. na dofinasowanie przewozów autobusowych dla województwa podkarpackiego przeznaczono  50 389 184,96 zł. Maksymalna kwota dopłaty w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r. wynosi 3,00 zł do 1 wozokilometra przewozu o charakterze użyteczności publicznej, przy wkładzie własnym organizatora  w wysokości nie mniejszej niż 10% ceny usługi.

Wnioski o objęcie dopłatą mogli składać organizatorzy publicznego transportu zbiorowego, o których mowa w art. 7 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym, z wyłączeniem związku metropolitalnego i ministra właściwego do spraw transportu, tj. gminy, związków międzygminne, powiaty, związki powiatów, związki powiatowo-gminne, województwo.

Największymi beneficjentami  są:

Związek w Powiecie Jasielskim – 13 032 207,00 zł;

Powiat Jarosławski – 9 719 393,10 zł;

Związek Gmin PKS Rzeszów – 7 342 280,28 zł;

Powiat Stalowowolski – 7 291 515,30 zł;

Dofinansowanie otrzymało 301 linii autobusowych, na 16 261 066,51 wozokilometrów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy