Reklama

Dni Dawcy Szpiku w Tarnobrzegu. Rozpoczynają się spotkania z młodzieżą w szkołach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Dni Dawcy Szpiku w Tarnobrzegu. Rozpoczynają się spotkania z młodzieżą w szkołach - Zdjęcie główne

Piotr Błaszkiewicz, prezes Ogólnokrajowego Stowarzyszenie Pomocy Chorym Na Przewlekłą Białaczkę Szpikową, koordynator tarnobrzeskich Dni Dawcy Szpiku. | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Ruszają spotkania w szkołach średnich w Tarnobrzegu poprzedzające organizowane przez Ogólnokrajowe Stowarzyszenie Pomocy Chorym Na Przewlekłą Białaczkę Szpikową Dni Dawcy Szpiku w Tarnobrzegu. - Spotkania mają na celu przybliżyć młodzieży ideę dawstwa szpiku kostnego - mówi Piotr Błaszkiewicz, prezes Ogólnokrajowego Stowarzyszenie Pomocy Chorym Na Przewlekłą Białaczkę Szpikową, koordynator tarnobrzeskich Dni Dawcy Szpiku.

Już w poniedziałek, 9 stycznia, o przeszczepach szpiku będących często jedynym ratunkiem dla chorujących na choroby krwi dowiedzą się uczniowie dwóch tarnobrzeskich szkół: Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika oraz Zespołu Szkół nr 3. Kolejne spotkania odbędą się po feriach. O dawstwie szpiku mówił będzie oraz na wszystkie pytania młodych odpowiadał dr Jarosław Grzyb, hematolog z Kliniki Hematologii w Rzeszowie, a jednocześnie prezes Podkarpackiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Hematologii i Przeszczepienia Szpiku Kostnego.

Spotkania poprzedzą organizowane w ramach akcji #komórkomania Dni Dawcy Szpiku w Tarnobrzegu, które odbędą się pod hasłem "Kochaj bliźniaka swego…". Dni Dawcy Szpiku w Tarnobrzegu są kontynuacją podobnych dni organizowanych wielokrotnie przed pandemią we współpracy z DKMS Polska, Ogólnokrajowym Stowarzyszeniem Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową i Zespołem Szkół nr 3 w Tarnobrzegu.

- W ramach Dni Dawcy Szpiku zaplanowaliśmy dwie akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Te odbędą się kolejno: 7 lutego w ZS nr 3 w Tarnobrzegu i 8 lutego w Liceum Ogólnokształcącym, każda w godzinach od 10-16. Akcje skierowane są głównie do młodzieży, ale zapraszamy wszystkich zdecydowanych do zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku mieszkańców Tarnobrzega w wieku od 18 do 55 lat - wskazuje Piotr Błaszkiewicz, prezes SPBS. Efektem dotychczasowych organizowanych w Tarnobrzegu Dni Dawcy Szpiku jest blisko trzy tysiące zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku z czego 14 osób to dawcy rzeczywiści, czyli osoby, które już uratowały czyjeś życie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy