Reklama

Co z wizytą duszpasterską w Diecezji Rzeszowskiej? Jest stanowisko Kurii Diecezjalnej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Diecezja Rzeszowska

Co z wizytą duszpasterską w Diecezji Rzeszowskiej? Jest stanowisko Kurii Diecezjalnej - Zdjęcie główne

Co z wizytą duszpasterską w Diecezji Rzeszowskiej? | foto Diecezja Rzeszowska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Kuria Diecezjalna w Rzeszowie przedstawiła schemat organizowania wizyt duszpasterskich w tym roku. Poznaliśmy także szczegóły dotyczące spowiedzi adwentowych.

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie przedstawiła zalecenia dotyczące organizacji tegorocznej wizyty duszpasterskiej. W trwającej czwartej fali koronawirusa wiadome było, że wizyty duszpasterskiej w tradycyjnej formie nie będzie. 

W piątek 3 grudnia do wszystkich parafii Diecezji Rzeszowskiej trafiły pilne komunikaty. Czytamy w nich o zasadach przeprowadzania wizyt duszpasterskich w tym roku. 

- W  związku z sytuacją epidemiczną, tegoroczna wizyta duszpasterska tzw. kolęda nie odbędzie się w tradycyjnej formie - informuje Kuria Diecezjalna w Rzeszowie. Oznacza to, że księża nie będą odwiedzać swoich parafian od domu do domu. 

- Można wzorem poprzedniego roku zorganizować w kościele spotkanie kolędowe dla poszczególnych części parafii (osiedla, ulicy, przysiółka itp.). Wierni, którym z różnych powodów zależy na spotkaniu z księdzem, mogą zaprosić go indywidualnie. Istnieje możliwość odwiedzenia wiernych w mieszkaniu (domu) przez kapłana w odpowiedzi na indywidualne zaproszenie 

- informuje kuria. 

Kuria Diecezjalna zaznacza, że kapłana będzie można zaprosić na indywidualną wizytę. 

- W minionym roku księża przychodzili do wiernych, gdy proszono ich o poświęcenie nowego domu lub mieszkania, bądź z powodu ważnej racji duszpasterskiej. Ta możliwość spotkania okazała się potrzebna, gdyż były takie rodziny, które nie chciały czekać na pewne rozstrzygnięcia przez cały rok, a z różnych powodów trudno im było przyjść razem do kancelarii parafialnej, aby porozmawiać z księdzem. Podobnie jest w tym roku – gdy ktoś chce, aby ksiądz do niego przyszedł, powinien indywidualnie zaprosić księdza do siebie – wyjaśnia ksiądz Tomasz Nowak, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

Ale to nie wszystko. Także nie będzie standardowej spowiedzi adwentowej, w której to w ciągu jednego dnia wszyscy księża z dekanatu, spowiadali w danej parafii. 

- Proboszczowie powinni zorganizować spowiedź tak, aby uniknąć dużych zgromadzeń. - czytamy w komunikacie Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy