Reklama

Ciemno na ulicach. W Krośnie zdecydowano się wyłączyć nocne oświetlenie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Krosno

Ciemno na ulicach. W Krośnie zdecydowano się wyłączyć nocne oświetlenie - Zdjęcie główne

Krosno | foto UM Krosno

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Wzrost cen energii elektrycznej odbija się na finansach samorządów miejskich w całym kraju. Prezydenci i burmistrzowie decydują się na oszczędności. Tak też dzieje się w Krośnie.

Przykład spoza Podkarpacia - Sandomierz. Miasto należy do grupy zakupowej w skład której wchodzi jeszcze osiem gmin, starostwo powiatowe ze szpitalem. W 2022 roku cała grupa płaciła za prąd 5 milionów złotych, a według nowej umowy ma być to... 34 mln. złotych! To potężny cios dla budżetu miasta.

Także i podkarpackie samorządy będą miały kłopoty i już pojawiają się pierwsze informacje o oszczędnościach. - W związku ze znaczącym wzrostem kosztów energii elektrycznej, a także nieprzewidywalnością jej cen w przyszłości, miasto zmuszone jest do ograniczenia czasu działania oświetlenia ulicznego. Od najbliższej niedzieli (11 września) oświetlenie w całym mieście zostanie wyłączane w godzinach od północy do godziny 4 rano - wskazuje Urząd Miasta Krosno.

Samorząd pokazuje skalę podwyżki. - Ościenne gminy już wcześniej ograniczyły czas działania oświetlenia. Miasto Krosno, dla potrzeb obiektów miejskich i oświetlenia ulicznego kupuje energię elektryczną poprzez grupę zakupową organizowaną przez Krośnieński Holding Komunalny. W zakończonym kolejnym postępowaniu przetargowym najkorzystniejszą cenę zaproponował dotychczasowy sprzedawca energii. Dla oświetlenia ulicznego cena netto wynosi 1,69 zł/kWh wobec dotychczasowej kwoty 0,34 zł/kWh. Jest to zatem ogromny wzrost cen, który ukazuje dużą niestabilność i nieprzewidywalność sytuacji energetycznej w nachodzącym czasie - informuje samorząd Krosna.

Już wcześniej taką decyzję podjęto w Jaśle, a lampy były zgaszone głównie na bocznych uliczkach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy