Reklama

Chłód i śnieg nie był im straszny. Tłumy na Męskim Różańcu w Przemyślu oraz w Sanoku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie W każdą pierwszą sobotę miesiąca w kilku podkarpackich miastach odbywają się procesje Męskiego Różańca. Zobaczcie zdjęcia z Przemyśla oraz Sanoka.

Tradycyjnie już w pierwszą sobotę każdego miesiąca w różnych miastach Podkarpacia odbywają się procesje Męskiego Różańca. Mimo padającego śniegu i chłodu sporo wiernych zgromadziło się w Przemyślu oraz w Sanoku.

Na spotkaniu w Przemyślu obecny był ksiądz biskup Stanisław Jamrozek, duchowy opiekun Męskiego Różańca w Przemyślu. Tak zwrócił się do obecnych: - Ja dziś dziękuję Wam, mężczyznom z Męskiego Różańca w Przemyślu i tutejszym Wojownikom Maryi, za to, że robicie tu dużo dobra, za to, że wiele pomagacie potrzebującym.

- Różaniec jest darem dla człowieka, z którego ten, w wielu wypadkach nie chce korzystać, nie rozumiejąc do końca, jakie to ma dramatyczne konsekwencje - życie w oddaleniu od Boga... Każdy jednak, kto sięga po tę "broń", ostatecznie zwycięży, każdy, kto otworzy się na łaskę - otrzyma ją, każdy kto odpowie na wezwanie Maryi - nie zawiedzie się, ta najczulsza Matka nie da się prześcignąć w obdarowywaniu, tym co dla nas najlepsze, ponieważ  jest Pośredniczką i Szafarką wszelkich Łask. Zatem drodzy Bracia i Siostry łączmy się na modlitwie różańcowej, nie bądźmy obojętni, walczmy o życie nasze, życie naszych bliskich i tych wszystkich, którzy potrzebują modlitwy o nawrócenie. Poszukajmy w swoim mieście, miejscowości, parafii tego nabożeństwa, zorientujmy się, gdzie odbywa się Męski Różaniec. 

- wskazuje Dariusz Lasek, jeden z organizatorów spotkania w Przemyślu, mieście gdzie ta inicjatywa ma jedną z najdłuższych tradycji w całej Polsce.

W naszej galerii zdjęcia z Przemyśla.

Tak wyglądał Męski Różaniec w Sanoku:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy