Reklama

Chciał zapłacić niewielką kwotę za prąd. Z konta zniknął mu tysiąc złotych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacka Policja

Chciał zapłacić niewielką kwotę za prąd. Z konta zniknął mu tysiąc złotych - Zdjęcie główne

foto Podkarpacka Policja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Policjanci ostrzegają przed oszustami podszywającymi się pod „PGE”, którzy za pośrednictwem wiadomości sms, wzywają do uregulowania zaległości w kwocie kilku złotych. Przesyłają link do szybkiej płatności i jak się później okazuje, z konta osób pokrzywdzonych znika nawet kilkaset złotych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

Do jednego z podkarpackich komisariatów policji zgłosił się mężczyzna, który jak się później okazało, padł ofiarą oszustów. Na telefon mężczyzny przyszedł SMS, w którego treści firma podająca się za Polską Grupę Energetyczną (PGE) informowała o odłączeniu energii elektrycznej, wzywając do uregulowania należności w kwocie 3,46 zł.

Do wiadomości załączony był link do płatności. Po wejściu na link nastąpiło przekierowanie na zakładkę płatności z dalszymi instrukcjami postępowania. Po zakończeniu płatności, mężczyzna zalogował się do swojego konta bankowego i wtedy zorientował się, że zostały wykonane z niego trzy przelewy na łączną kwotę 1000 złotych. Wówczas pokrzywdzony zorientował się, że padł ofiarą oszustwa.

- Pamiętajmy, że internet daje duże możliwości, niestety również oszustom, którzy stosują przeróżne metody, tylko po to, aby wyłudzić od nas pieniądze. Podszywając się pod naszych znajomych, czy znane instytucje, usypiają naszą czujność.

- apelują podkarpaccy policjanci.

Zawsze zachowujmy daleko idącą ostrożność, zwłaszcza wtedy, gdy ktoś prosi nas o pieniądze. Każdorazowo zweryfikujmy taką wiadomość. Nie klikajmy w przesyłane do nas linki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy