reklama

Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej ponownie otwarta. Tak wygląda po wielkim remoncie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Nadszedł radosny dzień dla wszystkich miłośników wędrówek po Bieszczadach. Ponownie zostaje otwarty schron turystyczny na Połoninie Wetlińskiej, czyli popularna Chatka Puchatka.
reklama

- 24 września nastąpi otwarcie schronu turystycznego na Połoninie Wetlińskiej dla ruchu turystycznego. W obiekcie będzie można odpocząć, ogrzać się, skorzystać z toalety. Ze względu na ubytek w roślinności związany z budową schronu, prosimy o poruszanie się po utwardzonych odcinkach dojściowych do budynku. Teren dookoła obiektu podlega obecnie rekultywacji, w wielu miejscach przykryty jest matami jutowymi, pod którymi odradzają się zbiorowiska roślinne typowe dla połonin. Zapraszamy do korzystania z trasów widokowych wraz z ławami, punktu widokowego na grani połoniny i ław na fundamencie dawnego garażu. W najbliższym czasie będą trwały dalsze prace, które umożliwią pozostanie w schronie na noc w razie takiej potrzeby - informuje Bieszczadzki Park Narodowy.

Otwarcie Chatki Puchatka sprawia, że ponownie otwarty zostaje szlak przez Smerek, Połoninę Wetlińską do Brzegów Górnych. Nadal zamknięty jest szlak żółty z Przełęczy Wyżnej od dolnej granicy lasu do Chatki Puchatka.

CO SIĘ ZMIENIŁO?

Bieszczadzki GOPR ma w obiekcie wydzielone dwa pomieszczenia (dyżurkę oraz magazyn na sprzęt ratowniczy). Jest tam maszt dla operatorów sieci komórkowych w celu poprawy łączności w wyższych położeniach górskich. Przy schronie działać ma również Posterunek Meteorologiczny IMGW. Schron będzie również pełnił rolę bazy dla Straży Parku, która dyżuruje w obrębie Połoniny Wetlińskiej w czasie trwania sezonu turystycznego praktycznie codziennie.

Obiekt będzie w pierwszej kolejności służył turystom, jako miejsce dziennego wypoczynku i schronienia na wypadek załamania pogody. Dodatkowo, będzie można tu nabyć pamiątki, napić się kawy, herbaty, obejrzeć materiały multimedialne o Bieszczadzkim Parku Narodowym. Na górnej kondygnacji udostępnimy również z czasem "podłogę" dla osób które zaplanowały dłuższą wędrówkę głównym szlakiem beskidzkim. Nie jest prawdą, iż obiekt będzie służył wyłącznie celom naukowym. Osoby prowadzące badania naukowe mają swoją podstawową bazę w Wołosatem.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama