Reklama

Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tarnobrzegu coraz bliżej. Samorząd otrzymał z programu Polski Ład prawie 35 milionów złotych [WIZUALIZACJA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Tarnobrzeski samorząd poinformował, że w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu "Polski Ład" - Programu Inwestycji Strategicznych otrzymał 34,9 mln. złotych. Ogromna część tych pieniędzy trafi na budowę i modernizację dróg, ale są także środki na ważną sportową inwestycję - Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich.

- To dobry dzień dla Tarnobrzega! Otrzymaliśmy łącznie 34 miliony 900 tysięcy złotych w drugiej edycji Rządowego Funduszu "Polski Ład" - Programu Inwestycji Strategicznych. Wyniki tego naboru poznaliśmy podczas uroczystości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Symboliczne promesy wręczała pani wojewoda Ewa Leniart - napisał na Facebooku prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Blisko 30 milionów złotych trafi na budowę i modernizację miejskich dróg. Projekt dotyczy budowy i modernizacji kluczowych dróg o długości około 10 kilometrów na osiedlach miejskich.

Z kolei 4,9 mln złotych trafi na pierwszy etap projektu Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich przy Lesie Zwierzynieckim. Dzięki temu powstanie boisko ze sztuczną nawierzchnią, które będzie zakryte balonem. Dzięki temu piłkarze Siarki, a także lokalne kluby sportowe zyskają miejsce do treningów w okresie zimowym. To jednak dopiero początek wielkiej inwestycji sportowej.

RUSZAMY

Cały projekt przewiduje budowę kompleksu boisk, w tym kilku do piłki nożnej, do hokeja na trawie i siatkówki plażowej, zadaszenie kortów tenisowych, budowę stadionu lekkoatletycznego oraz siłowni zewnętrznych. Pomyślano także o infrastrukturze towarzyszącej, o parkingu, trybunach, zapleczu szatniowym. W planach jest także hotel dla 52 osób. Będzie to największy tego typu kompleks w regionie.

- Zakładamy, że do Centrum będą przyjeżdżały różne drużyny na zgrupowania. Myślę, że jest to również bardzo ważny punkt.

- mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

OGROMNE PRZEDSIĘWZIĘCIE

W centralnej części Centrum zaprojektowano piętrowy budynek szatniowo-hotelowy. Ma tam powstać zaplecze treningowe z sześcioma szatniami z natryskami oraz pomieszczeniami na sprzęt sportowy. W tej części uwzględniono także pomieszczenia dla trenerów i sędziów oraz salę wielofunkcyjną. Z kolei w części hotelowej na parterze zlokalizowano hol z recepcją oraz salę restauracyjną z zapleczem kuchennym. Pomyślano też o pomieszczeniach gospodarczo-garażowych, technicznych oraz toaletach ogólnych dostępnych od zewnątrz. Na piętrze zaprojektowano 26 pokoi hotelowych 2-osobowych. W budynku znalazły się także pomieszczenia biurowe wraz z salą wielofunkcyjną (konferencyjną) oraz zapleczem socjalnym. Są tam także pomieszczenia do ćwiczeń (dwie sale sportów siłowych oraz dwie sale fitness).

Mniejsze obiekty jakie uwzględniono w projekcie koncepcyjnym to: pawilon ze stanowiskiem sędziowskim oraz stanowiskiem dla spikera na boisku głównym, pawilon kasowy, sanitariaty dla widzów. Projekt przewiduje także budowę parkingu dla samochodów osobowych z miejscami przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych, a także stanowiska dla autobusów. Wybudowane mają zostać trybuny. Przy boisku głównym kryta na około 800 widzów oraz dodatkowa dla gości na około 50 widzów, przy jednym z boisk treningowych na około 300 widzów. Z małej architektury prócz ławek i stojaków rowerowych zaplanowano budowę betonowych stołów do ping-ponga i piłkarzyków.

Najważniejsze obiekty to oczywiście te sportowe. W ramach centrum sportu wybudowane zostanie boisko główne z nawierzchnią z trawy naturalnej wewnątrz areny lekkoatletycznej z kompleksem urządzeń lekkoatletycznych, z bieżnią okrężną 4-torową i prostą 6-torową (możliwe konkurencje do rozgrywania: biegi na różnych dystansach, z przeszkodami, przez płotki, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, rzut młotem, rzut dyskiem, skok w dal i trójskok, skok wzwyż, skok o tyczce). Całość będzie oświetlona.

Powstaną także trzy boiska treningowe, w tym jedno wielofunkcyjne, także do hokeja na trawie, ze sztuczną nawierzchnią oraz z zadaszeniem pneumatycznym, boisko do siatkówki plażowej, siłownie przystosowane dla osób niepełnosprawnych, pomyślano też o pneumatycznym zadaszeniu istniejących kortów. Ze względu na przeznaczenie obiektu jako Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich przewiduje się dostosowanie wszystkich obiektów do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Powierzchnia planowanego Tarnobrzeskie Centrum Sportu to ponad 64 tysiące metrów kwadratowych. Szacunkowy koszt realizacji takiej inwestycji to ponad 36 mln 600 tys. zł brutto. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy