Reklama

Bratkowice. Hotel Zacisze przyjął ponad 50 uchodźców. Potrzebuje pomocy finansowej na funkcjonowanie obiektu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KW PSP

Bratkowice. Hotel Zacisze przyjął ponad 50 uchodźców. Potrzebuje pomocy finansowej na funkcjonowanie obiektu  - Zdjęcie główne

zdjęcie ilustracyjne | foto KW PSP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie W Bratkowicach pod Rzeszowem, w Hotelu Zacisze, przebywa ponad 50 uchodźców z Ukrainy. To kobiety z dziećmi, uciekające przed wojną. Właściciel obiektu zwraca się z prośbą o wsparcie. Utrzymanie tak dużej grupy jest kosztowne.

Hotel Zacisze w Bratkowicach okazał wielkie serce

W Bratkowicach, malowniczej miejscowości pod Rzeszowem, od kilku lat funkcjonuje Hotel Zacisze. Właściciele obiektu, widząc dramat Ukraińców uciekających przed wojną, udostępnili im bezpłatnie kilkadziesiąt miejsc. Utrzymanie tak dużej grupy uchodźców jest kosztowne. 

Do hotelu regularnie trafia żywność, napoje, środki higieny.

- Na ten tydzień na pewno jest tego wystarczająco, może wystarczy na kolejny - mówi Kinga Bednarz, dyrektor Hotelu Zacisze. 

-Najlepszym wsparciem będzie jednak pomoc finansowa, ponieważ dzięki niej możemy sami kupować towar, bez ryzyka, że się zmarnuje. Nadwyżki produktów przekazujemy do współpracujących z nami firm gastronomicznych, które gotują posiłki. Te dostarczamy na granicę z Ukrainą. Zwracamy się do mieszkańców o rozsądek w przywożonych zakupach - wskazuje dyrektor.

W hotelu przebywa obecnie ponad 50 uchodźców z Ukrainy. 

- Standardowo w hotelu jesteśmy w stanie zakwaterować 23 osoby.  Od środy jednak zaczęły do nas dojeżdżać osoby z Ukrainy. Apogeum rezerwacji rozpoczęło się rano w piątek i w sobotę. Dzięki aktywności mieszkańców Bratkowic i Rzeszowa udało nam się uzyskać dostęp do materacy, które dołożyliśmy do pokoi hotelowych. Zagospodarowaliśmy również salę konferencyjną pod noclegi. W tym momencie mamy pełne obłożenie na ponad 55 osób - mówi Bednarz. 

Wpłaty można dokonywać na rzecz Fundacji Creative.pl, założonej przez Mateusza Ciszewskiego, mieszkańca Bratkowic, na numer rachunku: 02 1090 2750 0000 0001 4981 5077

Kinga Bednarz, dyrektor Hotelu Zacisze zapewnia, że będą publikowane raporty wpłat i wydatków, związanych z funkcjonowaniem obiektu dla niesienia pomocy uchodźcom.

Caritas organizuje zbiórki do puszek

W zeszłą niedzielę (27 lutego) w całej diecezji rzeszowskiej odbyły się zbiórki do puszek na uchodźców. Kwesta odbyła się także po każdej mszy świętej w bratkowickim kościele.  Podobnie będzie jutro - w Środę Popielcową. 

Ksiądz Tomasz Nowak, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, przekazuje, że właściciel obiektu, który zapewnia tymczasowy dom uchodźcom, może poprosić o pomoc Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

- Parafianie, poprzez te zbiórki, przekazali pomoc uchodźcom. Pieniądze nie zostają w parafiach, są przekazywane do Caritasu - mówi ks. Nowak.

- Wszyscy apelują teraz, żeby akcje zbiórek dla uchodźców, przeprowadzać "centralnie", żeby to było skoordynowane - uzupełnia rzecznik kurii.

Caritas zwrócił się również z prośbą do wszystkich księży proboszczów o wskazanie, czy istnieje możliwość przyjęcia uchodźców z Ukrainy do budynków parafialnych i o rozeznanie, czy w parafiach są rodziny, które mogłyby przyjąć uchodźców z Ukrainy.

Jeżeli jesteś w podobnej sytuacji, napisz do nas - dominik.bak@korso.pl postaramy się pomóc!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy