Reklama

Borys Budka w Rzeszowie przedstawił nowy projekt Koalicji Obywatelskiej "Kierunek: Przyszłość!"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Borys Budka w Rzeszowie przedstawił nowy projekt Koalicji Obywatelskiej "Kierunek: Przyszłość!" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Na Podkarpaciu trwa wizytacja wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budki. W Rzeszowie spotkał się z Konradem Fijołkiem. Na rzeszowskim Rynku zaprezentował nowy projekt Koalicji Obywatelskiej pod nazwą "Kierunek: Przyszłość!".

Upał, skwar, jednakże politycy nie odpoczywają. W piątek (16 lipca)  na rzeszowskim Rynku Borys Budka zaprezentował nowy projekt Koalicji Obywatelskiej. Wcześniej jednak w rzeszowskim Ratuszu spotkał się z Konradem Fijołkiem, prezydentem Rzeszowa. Podczas wizyty w Rzeszowie Budce towarzyszyli parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej Cezary Grabarczyk, Monika Rosa, Klaudia Jachira, Monika Wielichowska,Maciej Lasek, Marzena Okła-Drewnowicz, Krystyna Skowrońska, ale także europosłanka Elżbieta Łukacijewska oraz samorządowcy.

CZYTAJ TAKŻE: 

"Kierunek: Przyszłość!"

- Dla nas podstawą rozwoju Polski jest silny samorząd, są ludzie wybierani przez swoich mieszkańców, są burmistrzowie, wójtowie, prezydenci z mocnym poparciem nie jakiekolwiek partii politycznej, ale mieszkańców.

- odnosił się do zwycięstwa Fijołka, na początku swojego wystąpienia na Rynku, Borys Budka. Jak dodawał:

 - miał okazję gościć tak znakomitą drużynę, której mogłem podziękować także za to, że cieszyłem się wsparciem merytorycznym, społecznościowym w tej kampani.

Budka nie krył zadowloenia, że Fijołek, na jednego z wiceprezydentów miasta powołał członka Platformy Obywatelskiej - Jolantę Kaźmierczak. Częścią nowego projektu Koalicji Obywatelskiej są bezpośrednie spotkania z mieszkańcami miast i miasteczek.

Wiceprzewodniczący PO zwracał dziś uwagę na istotę jakości polskiego samorządu:

- Silny samorząd to silne finanse i dlatego mówimy wyraźnie: musimy przebudować i przebudujemy finanse państwa w ten sposób, że cały CIT i PIT będą zostawały w samorządach, bo oprócz kompetencji, które zawsze przekazywaliśmy samorządowcom i samorządom, bardzo ważne są finanse, bo nie da się skutecznie rozwiązywać problemów mieszkańców , jeżeli będą samorządy pozbawiane środków finansowych. Dlatego z tego miejsca, które stało się symbolem prawdziwej samorządności, chcę powiedzieć: zawsze będziemy się upominać o silny samorząd. I przyszłość Polski to właśnie Polska lokalna, Polska powiatowa, Polska regionalna, a nie Polska zarządzana z centrali partyjnej bez względu na nazwę tej partii.

- mówił Budka.

"lexTVN"

 

Jeden z czołowych polskich polityków opozycji odniósł się także to tzw. projektu ustawy "lexTVN". Przypomnijmy, że grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości przygotowała projekt ustawy, która bezpośrednio uderza w media z zagranicznym kapitałem, a w pierwszej kolejności w stację TVN24, która od kilku miesięcy stara się o przedłużenie koncesji na nadawanie w naszym kraju (obecna kończy się 30 września br.).

- Dziś Kaczyński chciałby, żeby we wszystkich odbiornikach w Polsce był ten sam jeden przekaz, Kurskiego, żeby była nienawiść, żeby władza była tylko chwalona, a opozycja ganiona. To nie jest funkcja mediów. W demokratycznych państwach media pełnią bardzo ważną funkcję kontrolną. Brak niezależnych mediów to jest brak kontroli władzy, dlatego z wielkim niepokojem patrzymy na to, co ta władza próbuje zrobić z TVN.

- grzmiał dziś z rzeszowskiego Rynku Borys Budka.

"Sensacja" w Tarnobrzegu! Ważne osoby wracają do politycznej gry

 

Politycy Koalicji Obywatelskiej dotarli nad Jezioro Tarnobrzeskie. Tam zaprezentowano nielada "sensację". Norbert Mastalerz - były prezydent Tarnobrzega i wieloletni radny tego miasta, wraca do polityki. 

- Osobiście wierzę, że można zatrzymać to co dzieje się w Polsce. Wierzę, że akurat Platforma obywatelska ma najwięcej do zaproponowania mieszkańcom naszego kraju, którzy nie są zadowoleni z tego, w jakim kierunku biegną polskie sprawy. Chciałbym się wpisać w projekt Platformy Obywatelskiej po to, żeby nam się żyło fajniej i wygodniej w Polsce, a na pewno nie tak, że każdy dzień, każdy przekaz medialny niesie kolejny konflikt. W ciągu kilku dni namówiłem kilku samorządowców do przystąpienia do struktur Platformy Obywatelskiej, chcemy założyć koło samorządowe.

- mówił Mastalerz.

Miejsce konferencji prasowej nie było przypadkowe. Norbert Mastalerz będąc prezydentem Tarnobrzega przejął od Skarbu Państwa na rzecz samorządu Jezioro Tarnobrzeskie oraz przyległe tereny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy