Reklama

Biedronka, Lidl, Aldi, E.Leclerc, Auchan i inne sieci otworzą swoje sklepy na Podkarpaciu, w niedzielę 6 marca

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Jeronimo Martins Polska/materiały prasowe

Biedronka, Lidl, Aldi, E.Leclerc, Auchan i inne sieci otworzą swoje sklepy na Podkarpaciu, w niedzielę 6 marca - Zdjęcie główne

foto Jeronimo Martins Polska/materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Wiele dyskontów i hipermarketów z terenu województwa podkarpackiego i lubelskiego otworzą w niedzielę, 6 marca, swoje sklepy. To efekt decyzji rządu, który z uwagi na kryzys uchodźczy, pozwolił prowadzić sprzedaż w niedzielę niehandlową.

Biedronka, Lidl, Aldi będą otwarte w niedzielę, 6 marca

300 sklepów Biedronka zostanie otwarte w najbliższą niedzielę. Czynne będą wyłącznie dyskonty na terenie dwóch województw: lubelskiego i podkarpackiego. 

- Skala kryzysu humanitarnego w Ukrainie rośnie z minuty na minutę, dlatego dodajemy kolejne cegiełki do już prowadzonych działań pomocowych. Dzięki otwarciu 300 naszych placówek także w najbliższą niedzielę, w dwóch aktualnie najbardziej newralgicznych regionach kraju będzie można zaopatrzyć się m.in. w niezbędne produkty pierwszej potrzeby - mówi Paweł Włodarczyk, dyrektor operacyjny Makroregionu Południe w sieci Biedronka. Na ponowny krok zdecydowała się sieć sklepów Lidl oraz Aldi. 

Wszystkie trzy dyskonty zdecydowały się na obniżkę cen produktów, aby umożliwić dalszą pomoc uchodźcom. Tańsze będą m.in. środki higieny, jedzenie dla niemowląt i dzieci, artykuły spożywcze z dłuższą datą przydatności do spożycia oraz warzywa i owoce. 

Godziny otwarcia danej placówki sprawdzisz na stronach internetowych sklepów. Informacje będą zamieszczone także w witrynach. 

Zakupy zrobisz także w Auchan i E.Leclerc

6 marca otwarte zostaną także hipermarkety, wśród nich sklepy E.Leclerc i Auchan. 

Dodatkowo na parkingach sklepów Auchan w Krasnem pod Rzeszowem oraz dwóch sklepów w Lublinie zorganizowane zostały punkty, w których uchodźcy mogą odpocząć oraz otrzymać posiłki i ciepłe napoje.

Tutaj, podobnie jak w przypadku popularnych dyskontów, godziny otwarcia sprawdzisz w internecie lub w witrynach sklepowych. 

"Stan wyższej konieczności"

Przypomnijmy, że od lutego br. obowiązuje ustawa uszczelniająca zakaz handlu w niedzielę. 6 marca jest dniem niehandlowym. Decyzja o otwarciu sklepów na terenie dwóch województw graniczących z Ukrainą ma jednak związek z kryzysem humanitarnym i falą uchodźców.

Rzecznik rządu Piotr Müller mówił 27 lutego podczas konferencji prasowej, mówił:

- Skorygujemy te przepisy, aby nikt nie miał wątpliwości, że w tego typu sytuacjach można prowadzić sklep w niedziele, nie narażając się na kary. Natomiast już na mocy obowiązujących przepisów placówki handlowe mogą być otwarte, ale podkreślam, tylko we wskazanych miejscach i okolicznościach, czyli przy np. trasach, po których przemieszczają się osoby napływające z Ukrainy i uciekające przed rosyjską agresją

O otwarcie sklepów w najbliższą niedzielę zaapelowała Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. 

- Ze względu na stan wyższej konieczności apeluję o otwarcie sklepów w województwie podkarpackim i lubelskim. Wprowadzimy w tym zakresie odpowiednie regulacje prawne - mówiła. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy