Reklama

Barak w lesie to jego mieszkanie!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: fot. ADNET Studio.

Barak w lesie to jego mieszkanie! - Zdjęcie główne

foto fot. ADNET Studio.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Pan Adam już od 20 lat jest bezdomnym. Miał ciężkie życie. Pewnego dnia stracił wszystko. Dziś żyje w spartańskich warunkach w lesie koło Mielca. Jest skromny. Nie chce prosić o pomoc. Jednak z dnia na dzień robi się coraz zimniej.

Jakiś czas temu, pana Adama odwiedził mielecki operator filmowy Wojciech Maciaszek z ADNET studio, który postanowił nagrać krótki film i opowiedzieć w jakich warunkach żyje ten człowiek. Ta historia naprawdę wzrusza!

Adam już 22 lata mieszka w baraku na posesji znajomego, barak jest w złym stanie rozpada się nie ma bieżącej ciepłej wody a w zimie ogrzewa małym starym piecem paląc deskami i futrynami okien które znajduje w śmietnikach szukając złomu. Adam otrzymuje pomoc socjalną w wysokości 699 zł jednak większość tej kwoty wydaje na leki, prąd oraz butlę z gazem raz w miesiącu aby coś sobie ugotować lub podgrzać.

Resztę ile może to zarobi zbierając złom jak sam mówi najbardziej brakuje mu większego pieca i węgla żeby móc ogrzać się w zimie, ciepłej kurtki, kołdry, butów, spodni, skarpet i bielizny, środków czystości oraz garnków do podgrzania wody. Potrzeb jest znacznie więcej na przykład takich jak zorganizowanie prowizorycznej łazienki czy nowego łóżka które się zapadło, potrzebny jest też nowy wózek do zbierania złomu ale jak mówi Pan Adam najlepsza była by legalna praca. (...)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE