Reklama

500 plus na kota i psa. Nowy dodatek dla miłośników zwierząt. Jak wygląda jego realizacja w Tarnobrzegu? - Ważne jest pierwszeństwo zgłoszeń wniosków - mówi Wojciech Lis, rzecznik prasowy urzędu miejskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

500 plus na kota i psa. Nowy dodatek dla miłośników zwierząt. Jak wygląda jego realizacja w Tarnobrzegu? - Ważne jest pierwszeństwo zgłoszeń wniosków - mówi Wojciech Lis, rzecznik prasowy urzędu miejskiego - Zdjęcie główne

500 plus na kota i psa. Jak wygląda realizacja nowego dodatku w Tarnobrzegu? Sprawdzamy to. | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Samorządy już przyznają dodatek 500 plus dla czworonogów. Sprawdź, gdzie musisz się udać, aby otrzymać 500 złotych. Jak wygląda jego realizacja w Tarnobrzegu? Rozmawiamy z rzecznikiem prasowym urzędu miejskiego Wojciechem Lisem.

Na czym polega "500 plus na psa i kota". Właściciel zwierzaka może starać się o dofinansowanie do zabiegów sterylizacji, kastracji i czipowania. Świadczenie 500 plus przeznaczone jest na zabiegi, które kosztują do 500 złotych. Program ma na celu walkę z bezdomnością wśród psów i kotów. Akcja ma potrwać do listopada 2023 roku. Musimy posiadać dowód, który poświadczy nasze miejsce zamieszkania, a także pokazać dokumenty potwierdzające odprowadzanie przez nas podatków w danej miejscowości. Zwierzak musi mieć ukończonych sześć miesięcy i nie mieć przeciwwskazań do znieczulenia ogólnego. Dofinansowanie będzie wpływało na nasze konto bankowe. Po więcej szczegółów właściciele są odsyłani do samorządów.

Właściciele czworonogów z Tarnobrzega poprosili o zadanie kilku pytań do tarnobrzeskiego urzędu miejskiego. - Chcemy poznań najważniejsze fakty dotyczące tej akcji w Tarnobrzegu oraz dowiedzieć się, gdzie możemy się udać z naszymi psami lub kotami - napisali w mailu.

BEZ CZIPOWANIA

Jaką pulę pieniędzy przeznaczyła gmina na finansowanie zabiegów sterylizacji i kastracją psów, jaką na koty, a jaką na chipowanie psów?

- Miasto Tarnobrzeg w roku 2023 przeznaczy kwotę 14270 zł brutto na dofinansowanie 50 procent do zabiegów kastracji, sterylizacji psów i kotów posiadających właścicieli. Dofinansowanie będzie realizowane na podstawie umowy na zadanie "Wyłapywanie i opieka nad zwierzętami bezdomnymi, świadczenie usług lekarsko-weterynaryjnych dla zwierząt wraz z całodobową opieką w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt, na terenie miasta Tarnobrzega w 2023 roku" Miasto Tarnobrzeg takie dofinansowanie, realizuje corocznie, już od wielu lat. Jeżeli chodzi o dofinansowanie do czipowania zwierząt posiadających właścicieli to takiego dofinansowania niema. Na tą chwile nie ma przepisów nakazujących czipowanie zwierząt, właściciel może swoje zwierzę zaczipować, ale już na swój koszt. Natomiast obligatoryjnym czipowaniem objęte są zwierzęta trafiające do schroniska dla zwierząt.  

- komentuje Wojciech Lis, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Tarnobrzegu.

Jak zatem można otrzymać ten dodatek? Urzędnik w rozmowie z Korso24.pl wskazuje, że może otrzymać go, każdy mieszkaniec miasta Tarnobrzega, posiadający psa lub kota. - Aby uzyskać takie dofinansowanie, należy złożyć wniosek, który jest dostępny w Urzędzie Miasta Tarnobrzega o uzyskanie skierowania na zabieg kastracji lub sterylizacji psa lub kota. Przyznaje się tylko jedno takie skierowanie w roku na mieszkańca. Wnioski można składać początkiem roku, jednakże ograniczona jest pula pieniężna na dane zabiegi. Dofinansowanie przyznawane jest na podstawie pierwszeństwa zgłoszeń wniosków - dodaje Wojciech Lis.

GDZIE SIĘ WYBRAĆ?

W ramach umowy zadanie to będzie realizowało czterech weterynarzy znajdujących się na terenie Tarnobrzega:

  • Centrum Weterynaryjne "MAMUT" ul. Kossaka 1,
  • Rex-1. Przychodnia weterynaryjna - Henryka Sienkiewicza 59,
  • Dominik Sałata – Przychodnia Weterynaryjna - Mikołaja Kopernika 19,
  • "Lessi" Gabinet Weterynaryjny Jerzy Bijak - ul. Sienkiewicza 34.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy