Reklama

100 osób z Ukrainy uzyskało pomoc w przemyskim szpitalu. W placówce uchodźczynie urodziły troje dzieci

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wojewódzki Szpital w Przemyślu

100 osób z Ukrainy uzyskało pomoc w przemyskim szpitalu. W placówce uchodźczynie urodziły troje dzieci - Zdjęcie główne

foto Wojewódzki Szpital w Przemyślu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Tylko w ciągu ostatnich siedmiu dni do Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu trafiło 100 uchodźców z Ukrainy. Część z nich, po udzieleniu pomocy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, została wypisana. Na oddziałach placówki przebywa 26 osób, w tym mężczyzna po ciężkiej operacji ratującej życie. W szpitalu uchodźczynie urodziły troje dzieci.

Szpital w Przemyślu na pierwszej linii frontu 

Atak Rosji na Ukrainę sprawił, że m.in. do Polski napływają dziennie dziesiątki tysięcy uchodźców. Przed wojną uciekają przeważnie kobiety z dziećmi, ale także osoby starsze, często schorowane. 

Na różnych oddziałach przemyskiego szpitala przebywa obecnie 26 uchodźców z Ukrainy, w tym ośmioro dzieci i cztery kobiety na oddziale ginekologiczno-położniczym.

Tylko w ciągu ostatnich siedmiu dni do placówki trafiło około 100 uchodźców. 

- Problemy zdrowotne najczęściej są konsekwencją trudów podróży i stresu: wyczerpanie, odwodnienie, niski poziom cukru, podwyższone ciśnienie. Większość po udzieleniu pomocy na SOR zostaje wypisanych - mówi Paweł Bugira, rzecznik prasowy szpitala.

W szpitalu przeprowadzono ciężką operację ratującą życie 73-letniego pacjenta z Ukrainy.

- 73-letni mężczyzna wymagał pilnej operacji ratującej życie, ponieważ doszło u niego do niedokrwienia w nodze. W dniu przyjęcia przeszedł skomplikowany zabieg, trwający 5 godzin. Dochodzi teraz do zdrowia w naszym szpitalu - informuje Bugira.

Uchodźczynie urodziły w Przemyślu troje dzieci

W Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu na świat przyszło już troje dzieci. 

- Pierwszy był chłopiec, później dwie dziewczynki. Wszyscy czują się dobrze, opuścili już szpital - przekazuje rzecznik placówki.

Ukraińcy stanowią większość uchodźców leczonych w Przemyślu. Jest też dużo osób innych narodowości, przede wszystkim z krajów afrykańskich (Nigeria, Gwinea Równikowa, Kamerun).
 
- Pacjenci są przyjmowani w ramach puli łóżek, będących w rejestrze szpitala. Na razie nie ma potrzeby wyodrębniania osobnych oddziałów. Nie blokujemy też pustych łóżek, bo mogą ich potrzebować mieszkańcy regionu - zaznacza Paweł Bugira. 
 
Jak przekazuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji do Polski dotarło już 400 tysięcy uchodźców z Ukrainy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy