Reklama

- Cały rząd Prawa i Sprawiedliwości to jest wypadek przy pracy - powiedział w Korczynie przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

- Cały rząd Prawa i Sprawiedliwości to jest wypadek przy pracy - powiedział w Korczynie przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Donald Tusk konferencją prasową w miejscowości Korczyna koło Krosna rozpoczął swoją dwudniową wizytę na Podkarpaciu. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej punktował rząd Prawa i Sprawiedliwości i wskazywał o czym trzeba teraz rozmawiać z Polakami.

-  Nie ma czegoś takiego jak bastion PiS-u, ani na Podkarpaciu, ani nigdzie w Polsce. Są ludzie, którzy głosują na PiS, są ludzie którzy głosują na Platformę. Polska jest podzielona politycznie - zaznaczył Donald Tusk.

Jednocześnie lider PO przypomniał, że konieczna jest wspólna debata i rozmowa. - Patrząc na to co dzieje się za naszą wschodnią granicą to my musimy znaleźć wspólny język, elementarne porozumienia choćby w kluczowej sprawie dotyczącej bezpieczeństwa. Jestem otwarty na takie debaty. Można wygrywać wybory łącząc ludzi. Porozmawiam choćby z prezydentem Rzeszowa i z wieloma innymi samorządowcami.

Wcześniej określił rząd PiS-u jako "wypadek przy pracy", a mówił to w kontekście ataków ludzi tej partii na Francję. - My tłumaczymy, że nie ma się co na Polskę obrażać. Brutalną prawdą jest to, że ten rząd nie we wszystkim reprezentuje polskie interesy - dodał Tusk. - Pani Le Pen była lojalną sojuszniczką Putina od wielu lat. Nie mam żadnych wątpliwości, że wszystkie te zaloty ze strony Kaczyńskiego i Morawieckiego wobec pani Le Pen, Orbana i Salviniego, były ze szkodą dla polskich interesów.

Najważniejszy był jednak przekaz dotyczący sytuacji Polaków. Donald Tusk tłumaczył to na przykładzie rolników, którzy cały czas ponoszą wysokie koszty przez obecną koalicję.

- Dzisiaj bezpieczeństwo ekonomiczne polskich rolników to jest także bezpieczeństwo narodowe. Wszyscy na świecie alarmują, że grozi nam poważny kryzys żywnościowy. Potrzebne są natychmiastowe decyzje, które wesprą polskiego rolnika. W zeszłym roku tona nawozu sztucznego kosztowała około 1300 złotych, a dzisiaj jest to 6 tysięcy złotych. Żeby w 2021 roku kupić tonę saletry trzeba było sprzedać 800 kilogramów marchewek, dziś żeby kupić tyle samo trzeba sprzedać ich 6 ton. Prawie rok trwało przygotowanie wniosku o możliwość dopłaty do ceny nawozów, żeby pomoc polskim rolnikom. Mają prawo się czuć oszukani.

- mówił Tusk.

Donald Tusk na Podkarpaciu będzie to wtorku. Jeszcze w poniedziałek, 25 kwietnia, spotka się z mieszkańcami Krosna (o godzinie 17 w artKinie, przy ulicy Bieszczadzkiej), a 26 kwietnia o godzinie 9:30 odbędzie się spotkanie otwarte "Polska-Ukraina-Świat. Szanse i zagrożenia". To wszystko w auli budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego, przy alei Rejtana.

WIZYTA W KROŚNIE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy