Reklama

Zmiany na autostradzie A4 przy granicy z Ukrainą. Utworzono korytarz humanitarny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PUW Rzeszów

Zmiany na autostradzie A4 przy granicy z Ukrainą. Utworzono korytarz humanitarny - Zdjęcie główne

GDDKiA tworzy korytarz humanitarny na A4 w kierunku Ukrainy | foto PUW Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale W celu usprawnienia transportu uchodźców z Ukrainy, na podkarpackim odcinku autostrady A4 utworzony został korytarz humanitarny. Taką decyzję podjęła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Decyzja GDDKiA została podjęta w niedzielę (27 lutego) i już obowiązuje.

- Aby nie tworzyć zatorów na odcinku autostrady przed samym przejściem granicznym w Korczowej, w kierunku przejścia przepuszczane będą jedynie pojazdy mieszkańców terenów przygranicznych oraz osób chcących przekroczyć granicę z Ukrainą - informuje GDDKiA.

Wszyscy pozostali będą kierowani na parking buforowy zlokalizowany w obrębie węzła autostradowego Przemyśl. Parking przeznaczony jest dla osób oczekujących na przyjęcie lub transport uchodźców.

Uchodźcy, którzy pieszo przekroczą granicę w Korczowej, autokarami będą dowożeni na parking w obrębie węzła Przemyśl, skąd odbierani będą przez osoby na nie oczekujące. 

Na węźle autostradowym Przemyśl zlokalizowane będą posterunki Policji. Funkcjonariusze udzielać będą niezbędnych informacji oraz kierować ruchem.

Na autostradzie A4 ustawione jest oznakowanie informujące o zmianach w organizacji ruchu. Dodatkowo na tablicy zmiennej treści w obrębie MOP Kaszyce wyświetlane są informacje o utrudnieniach na węźle Przemyśl.

Schemat organizacji ruchu, grafika: GDDKiA Rzeszów

- Apelujemy do kierowców o zwracanie uwagi na oznakowanie oraz stosowanie się do poleceń policji - mówią przedstawiciele GDDKiA w Rzeszowie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy