Reklama

Zderzenie pojazdu z dzikim zwierzęciem w Trzciańcu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale To właśnie teraz wiele zwierząt migruje, a jedną z najtrudniejszych dla nich przeszkód do pokonania są drogi. W ostatnich dniach do takiej kolizji doszło w miejscowości Trzcianiec, w gminie Ustrzyki Dolne.

W Bieszczadach, które są jednym z najpiękniejszych i najdzikszych obszarów naturalnych w Polsce, kolizje drogowe z udziałem dzikich zwierząt są stosunkowo częstym zjawiskiem. Potwierdza to również Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt, która poinformowała, że w ostatnim czasie doszło wielokrotnie do takich zdarzeń. Jedno z nich miało miejsce w miejscowości Trzcianiec, w gminie Ustrzyki Dolne.

- Zgłoszenie dotyczące zderzenia pojazdu z koziołkiem otrzymaliśmy w niedzielę wieczorem od komendy policji w Ustrzykach Dolnych. Miejsce zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy, jednak zwierzę z uwagi na poniesione obrażenia padło zanim naszemu zespołowi udało się dotrzeć na miejsce. Zgodnie z przepisami zostało przekazane do utylizacji.

– przekazuje Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt.

Pracownicy fundacji przypominają ponadto o fakcie, iż Bieszczady są pełne dzikiej zwierzyny, a w godzinach nocnych i wczesno porannych należy zachować ostrożność na drogach – nawet jeśli nie informują o tym znaki.

O zachowaniu bezpieczeństwa na drodze przestrzega również policja, która podkreśla, że jadący z nadmierną prędkością kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować i wykonać manewr ominięcia przeszkody na drodze.

- Nie należy lekceważyć znaku drogowego "Uwaga dzikie zwierzęta". Takie znaki ustawione są w miejscach, gdzie takie zagrożenia często występują. Dzikie zwierzęta najbardziej aktywne są o zmierzchu i o świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu - to właśnie wtedy trzeba podróżować ze wzmożoną uwagą. Trzeba też zwracać uwagę na pobocza. Zwierzę oślepione przez światła reflektorów rzadko ucieka, zaś w większości przypadków zatrzymuje się i staje w bezruchu. Jeśli zobaczysz przebiegającą przez drogę sarnę, jelenia czy wilka bądź czujny i jedź ostrożnie, te zwierzęta żyją w stadach - za nim mogą podążać kolejne.

– apelują policjanci.

Jeżeli dojdzie do wypadku z udziałem dzikiej zwierzyny, trzeba zjechać na pobocze, włączyć światła awaryjne, zabezpieczyć miejsce wypadku trójkątem ostrzegawczym i zawiadomić policję. Należy też pamiętać o zachowaniu ostrożności w stosunku do zwierzęcia, gdyż ranne może być niebezpieczne.

Artykuł pochodzi z portalu wbieszczady.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy