Reklama

Wyłudzili ponad milion złotych! Fałszywi przedsiębiorcy w sidłach policji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacka Policja

Wyłudzili ponad milion złotych! Fałszywi przedsiębiorcy w sidłach policji - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Podkarpacka Policja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Dwójka mieszkańców powiatu łańcuckiego usłyszała zarzuty wyłudzenia pożyczek oraz dofinansowania do umowy leasingu. Kwota, którą "zgarnęli" przez takie praktyki wynosi ponad milion złotych.

Jak informuje podkarpacka policja jeszcze w 2019 roku mundurowi z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy, zostali zawiadomieni przez pokrzywdzoną instytucję o wyłudzeniu pożyczki. Okazało się, że 38-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego, w 2017 roku w celu jej uzyskania przygotował podrobione dokumenty. Miały one istotne znaczenie dla pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Ponadto mężczyzna nie spłacał przyznanego na prowadzenie działalności gospodarczej wsparcia finansowego w wysokości 500 tysięcy złotych.

Zajmujący się sprawą policjanci ustalili, że w podobnych okolicznościach o pożyczką wystąpiła w 2018 roku jego szwagierka, 40-letnia kobieta, również mieszkanka powiatu łańcuckiego. Kobieta w celu uzyskania 500 tysięcy złotych wsparcia, także przedstawiła podrobione dokumenty. Ona również nie regulowała zaciągniętych zobowiązań.

Szybko okazało się, że działali wspólnie. - Inicjatorką oszustwa była kobieta. Policjanci ustalili, że obydwoje wyłudzili jeszcze w jednej z firm leasingowych finansowanie na leasing maszyny budowlanej. W tym wypadku starty przekraczały 166 tysięcy złotych - wskazują mundurowi.

Śledztwo wszczęła Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie, a efektem końcowym było zatrzymanie podejrzanych. policjanci zatrzymali podejrzane osoby. Prokurator po przesłuchaniu, przedstawił im zarzuty dotyczące wyłudzenia dwóch pożyczek i finansowania leasingu. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował podejrzaną kobietę na okres 3 miesięcy. Jej wspólnika, prokurator objął dozorem policji połączonym z zakazem opuszczania kraju i poręczeniem majątkowym w wysokości 20 tysięcy złotych. Do sprawy będziemy wracać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy