Reklama

Wichura na Podkarpaciu. Ponad 60 interwencji strażaków w regionie - uszkodzone dachy na szkołach, powalone drzewa [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Już 66 razy podkarpaccy strażacy wyjeżdżali do usuwania skutków silnego wiatru, który towarzyszy mieszkańcom Podkarpacia od godzin porannych. Wichura uszkodziła dachy dwóch szkół w regionie.

Przemieszczający się przez Podkarpacie front atmosferyczny niósł porywy silnego wiatru, sięgające nawet 100 km/h. Wichurze towarzyszyła burza śnieżna z wyładowaniami atmosferycznymi. 

Zerwane dachy na szkołach!

Tak silne porywy wiatru generowały liczne szkody i utrudnienia. Większość wyjazdów podkarpackich strażaków dotyczy usuwania powalonych na drogi i chodniki drzew i konarów. 

- W dwunastu przypadkach strażacy pomagali zabezpieczać uszkodzone pokrycia dachowe na budynkach mieszkalnych, gospodarczych oraz użyteczności publicznej - mówi nadbrygadier Marcin Betleja, z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

- Silne podmuchy wiatru uszkodziły dach m.in. na dwóch szkołach w naszym regionie: w Piskorowicach w powiecie leżajskim oraz w Rzemieniu w powiecie mieleckim

- przekazuje nadbryg. Betleja.

Burza śnieżna w okolicach Rzeszowa

Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach dębickim, kolbuszowskim, niżańskim, mieleckim i leżajskim. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Polska Grupa Energetyczna szacuje, że na Podkarpaciu prądu nie ma około 4000 gospodarstw domowych. W terenie pracują liczne służby pogotowia energetycznego. 

Pojawiły się informacje o zerwanej części dachu Hali Podpromie w Rzeszowie. Strażacy zabezpieczyli zerwane elementy poszycia dachowego.

 

Potężna siła wiatru!

 

Wędrujący przez Polskę z północy na południe front atmosferyczny dokonywał wielu zniszczeń i utrudnień. Silny wiatr spychał z drogi m.in. samochody ciężarowe, łamach drzewa i gałęzie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy