Reklama

W święta wielkanocne więcej policyjnych patroli na drogach Podkarpacia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: policja

W święta wielkanocne więcej policyjnych patroli na drogach Podkarpacia - Zdjęcie główne

Więcej patroli policji na drogach w święta wielkanocne | foto policja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Wielkanoc to czas wzmożonego ruchu na drogach. Do wtorku na ulice podkarpackich miejscowości wyjadą setki policyjnych patroli. Będą reagować na łamanie przepisów i zasad ruchu drogowego. Policjanci będą sprawdzać stan trzeźwości kierowców, sposób przewożenia pasażerów oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Pamiętaj, że konsekwencje przekroczenia prędkości i niebezpiecznej jazdy mogą być bardzo poważne. W trosce o bezpieczeństwo osób poruszających się po drogach województwa podkarpackiego na drogi wyjedzie większa liczba patroli ruchu drogowego. Pomogą przede wszystkim zapewnić płynność ruchu na głównych trasach oraz umożliwią ręczne kierowanie ruchem w przypadku utrudnień lub korków.

W okresie świątecznym, można spodziewać się częstszych kontroli trzeźwości. Policjanci będą reagować na przypadki przekraczania prędkości, czy złego stanu technicznego pojazdu. Sprawdzą, czy kierowcy i pasażerowie podróżują w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.

Z reakcją funkcjonariuszy muszą liczyć się ci, którzy nieprawidłowo wyprzedzają inne pojazdy, wyprzedzają bezpośrednio przed i na przejściach dla pieszych, nie ustępują pierwszeństwa przejazdu.

Wiosna to zwykle początek sezonu motocyklowego, dlatego też szczególna uwaga funkcjonariuszy będzie zwrócona na motocyklistów i motorowerzystów.

Bądźmy odpowiedzialni za kierownicą

Wyruszając w podróż własnym samochodem, pamiętajmy, aby odpowiednio wcześniej sprawdzić jego stan. Pamiętajmy też o tym, że każdy, kto wsiada do samochodu, przed rozpoczęciem jazdy powinien zapiąć pas bezpieczeństwa i nie ma znaczenia to, czy jedzie na sąsiednią ulicę, czy w daleką podróż. Ta sama zasada musi dotyczyć dzieci - zawsze umieszczajmy je w foteliku albo specjalnej podstawce.

Pamiętajmy o zabezpieczeniu mieszkania

W okresie Świąt wiele osób będzie odwiedzać swoje rodziny. Wyjeżdżając, zadbajmy o odpowiednie zabezpieczenie swojego mieszkania czy domu - upewnijmy się, że drzwi i okna zostawiamy zamknięte.

Bądźmy czujni, jeśli na klatce schodowej, czy w pobliżu domu zauważymy obcych ludzi. Zainteresujmy się nimi, zapytajmy, kogo szukają, przyjrzyjmy się im, by zapamiętać wygląd. Przezorność może uchronić przed kradzieżą, zaś spostrzeżenia mogą być przydatne policji, gdyby do włamania doszło.

Bardzo ważne jest współdziałanie z sąsiadami. Zwracajmy uwagę także na ich mieszkania. Podczas nieobecności interesujmy się ludźmi stojącymi pod drzwiami sąsiadów, zwracajmy uwagę na hałasy, niecodzienne odgłosy dochodzące z klatki schodowej, wynoszenie sprzętów domowych przez osoby obce, którym nie towarzyszy nikt ze znanych sąsiadów.

Opuszczając na dłużej mieszkanie nie zostawiajmy widocznych oznak swej nieobecności. Poprośmy sąsiadów, by otwierali na krótko okna, wieczorem włączali na jakiś czas światło w kuchni lub w którymś z pokoi.

Policjanci pełniący służbę w święta będą także zwracać uwagę na zachowania osób niewłaściwie obchodzących zwyczaje wielkanocne, w szczególności „Śmigus-Dyngus”. Przestrzegamy amatorów zbiorowego i natarczywego oblewania o konsekwencjach prawnych grożących za chuligańskie wybryki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy