Reklama

Przez cztery dni starsza kobieta leżała przygnieciona meblami. Pomoc przyszła w ostatniej chwili!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przez cztery dni starsza kobieta leżała przygnieciona meblami. Pomoc przyszła w ostatniej chwili! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale O wielkim szczęściu może mówić 82-letnia kobieta z Woli Rzędzińskiej (powiat tarnowski), która leżała przygnieciona meblami we własnym domu i przez cztery dni nie mogła wydostać się z pułapki. Dzielnicowi i strażacy na czas przyszli jej z pomocą.

W ramach akcji zima dzielnicowi sprawdzali miejsca, w którym mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Jak donosi Korso Mieleckie policjanci przyjechali do Woli Rzędzińskiej, gdzie zamieszkuje samotnie 82-letnia kobieta. Posesja była otwarta, a drzwi do domu były zamknięte.

Pomimo tego, że dzielnicowi pukali, nikt nie odpowiadał, nie słyszeli także żadnych odgłosów. Postanowili sprawdzić u sąsiadów, którzy poinformowali, że również nie mieli z sąsiadką kontaktu od kilku dni.

Z uwagi na to, że mogło dojść do narażenia życia, wezwano na miejsce strażaków z Tarnowa oraz ochotników z Woli Rzędzińskiej. Strażacy siłowo wypchnęli drzwi, a następnie wspólnie wszyscy weszli do środka. W jednej z izb pomiędzy szafą i tapczanem odnaleźli leżącą na ziemi, przygniecioną starszą kobietę, na którą dodatkowo spadły słoiki. Kobieta skrajnie wycieńczona, wyziębnięta nie mogła o własnych siłach wydostać się z pułapki.

Pod usunięciu przeszkód, kobietę przetransportowana na zewnątrz, gdzie pojawili się już ratownicy medyczni, którzy zostali wcześniej powiadomieni. Zaopatrzyli ranną i przetransportowali ją do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Rozmowy z sąsiadami oraz z samą pokrzywdzoną wskazują, że kobieta leżała przygnieciona we własnym domu cztery dni, bez jedzenia i picia. Wszystko wskazuje na to, że dzielnicowi zdążyli z pomocą w ostatniej chwili.

Nadchodzą chłodniejsze noce i policjanci będą sprawdzać miejsce, w których samotnie zamieszkują osoby po to, by nieść pomoc potrzebującym. Każdy w takiej sytuacji może pomóc, wystarczy powiadomić dzielnicowego lub przekazać informację za pośrednictwem numeru alarmowego 112.

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy