Reklama

Psy zaatakowały i pogryzły 15-latkę! Dziewczynka z raną nogi trafiła do szpitala!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Psy zaatakowały i pogryzły 15-latkę! Dziewczynka z raną nogi trafiła do szpitala!  - Zdjęcie główne

Psy zaatakowały i pogryzły 15-latkę! | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Dwa psy, swobodnie biegające po ulicy, zaatakowały 15-letnią dziewczynkę, wracającą ze szkoły. Z obrażeniami nogi trafiła do szpitala w Przeworsku.

Do dramatycznego zdarzenia doszło we wtorek, około godziny 16, w miejscowości Hadle Kańczudzkie w gminie Jawornik Polski. Idącą ulicą dziewczynkę zaatakowały dwa psy, swobodnie biegające po okolicy. 15-latka została pogryziona w nogę na wysokości łydki. Trafiła do przeworskiego szpitala.

O zdarzenia pod Przeworskiem zaalarmowano policję. - W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili właściciela psów. To 81-letni mieszkaniec gminy Jawornik Polski. Zwierzęta były szczepione - przekazuje Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku.

Starszy mężczyzna, za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt odpowie teraz przed sądem.

Życiu dziewczynki nie zagraża niebezpieczeństwo. Po zabezpieczeniu ran została wypisana do domu. 

Policja przypomina, że: właściciele, którzy pozwalają swoim zwierzętom biegać samowolnie poza terenem posesji mogą zostać ukarani mandatem, zgodnie z Kodeksem Wykroczeń, który brzmi:

  • Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazowych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny  do 1000 złotych albo karze nagany.
  • Kto dopuszcza się powyższego czynu przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.
- Apelujemy do mieszkańców o odpowiednie pilnowanie posiadanych czworonogów. Nieruchomość powinna być ogrodzona w sposób uniemożliwiający jej opuszczenie przez psa i wykluczający dostęp osób trzecich. Ponadto nieruchomość musi być oznakowana tabliczką ze stosownym ostrzeżeniem - mówi policja.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy