Reklama

Nocne gonitwy za uchodźcami na ulicach Przemyśla. Jak to komentuje środowisko kibiców? Policja ściąga posiłki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Przemyskie Bractwo

Nocne gonitwy za uchodźcami na ulicach Przemyśla. Jak to komentuje środowisko kibiców? Policja ściąga posiłki - Zdjęcie główne

Kibice w Przemyślu "patrolują" ulice. | foto Przemyskie Bractwo

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Pojawiły się kolejne relacje z wydarzeń, które miały miejsce w Przemyślu. Szalikowcy kilku podkarpackich klubów "patrolowali ulice" i przegonili kilku ciemnoskórych uchodźców. Mundurowi apelują o zachowanie spokoju.

Wtorkowy wieczór na ulicach Przemyśla nie należał do spokojnych. W internecie pojawiły się nagrania z Przemyśla, na których widać, jak szalikowcy kilku podkarpackich klubów przeganiają ciemnoskórych uchodźców. 

Zdaniem szalikowców zaczęły się dziać w Przemyślu rzeczy na które nie mogą pozwolić. Fani Polonii wskazują, że miało dojść do siłowej próby wtargnięcia do Szkoły Podstawowej numer 5 (ulokowano tam kobiety oraz dzieci, które uciekły przed wojną), a także ataków na kobiety na ulicach. Według relacji Przemyskiego Bractwa podjęte działania polegały na "legitymowaniu oraz odprowadzeniu osób bez dokumentów siedzących w parkach, kamienicach, podwórkach, w blokach, na schodach przed klatkami na dworzec skąd pociągiem opuszczali miasto."

Fanatycy podkreślają, że "nie są bici uchodźcy z Ukrainy (kobiety z dziećmi). Nic takiego nie miało i nie ma miejsca. Bronimy bezbronnych i nikomu nie robimy krzywdy. Dbamy o porządek i bezpieczeństwo." Celem byli za to uchodźcy o ciemniejszej karnacji skóry.

___

WIDEO: Dworzec w Przemyślu wypchany po brzegi. Coraz więcej uchodźców z Ukrainy w Polsce

___

CO NA TO POLICJA?

Policja przyjęła 1 marca zgłoszenie o zaatakowaniu trzech cudzoziemców, którzy padli ofiara napaści przez cztery osoby. - Jeden z poszkodowanych mężczyzn, 30-letni cudzoziemiec, miał uraz ręki, wymagał pomocy medycznej. Policja ustala tożsamość napastników - mówi insp. Marta Tabasz-Rygiel z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. - Policjanci interweniowali także na ulicy Mickiewicza, gdzie grupa mężczyzn zachowywała się bardzo głośno, wykrzykiwali wulgarne hasła. Na widok policjantów rozbiegli się.

Mundurowi nie potwierdzają wersji kibiców i nic nie mówią o siłowym wejściu do Szkoły Podstawowej numer 5.

Podkarpacka policja apeluje, żeby zwracać uwagę na dezinformację w mediach społecznościowych. - W Przemyślu i powiatach przygranicznych doszło do poważnych przestępstw kryminalnych: włamań, napaści i zgwałceń. To nie jest prawda. Policja nie odnotowała zwiększonej ilości przestępstw w związku z sytuacją na granicy - piszą mundurowi.

- Apelujemy o zachowanie spokoju i nieuleganie dezinformacji oraz celowo powielanym fake newsom, które mają na celu wywołanie niepokojów. Policja jak i inne służby mają naprawdę dużo zadań na granicy, jesteśmy tam, wspieramy Straż Graniczną, czuwamy, zapewniamy bezpieczeństwo - przekazuje Marta Tabasz - Rygiel. 

Mundurowi nie czekają na rozwój wypadków. W Przemyślu w ostatnich dniach pojawiły się dodatkowe siły policji, które mają dbać o bezpieczeństwo obywateli.

NIE DLA FAKE NEWSÓW

Fala komentarzy i informacji skierowanych przeciwko uchodźcom - alarmuje Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych. Codziennie odnotowywanych jest od 20 tysięcy do 150 tysięcy prób dezinformacji w temacie uchodźców, czy też cen paliw.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy