Reklama

Mężczyzna na tafli lodu na Zalewie Sieniawskim! Strażacy w akcji [MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mężczyzna na tafli lodu na Zalewie Sieniawskim! Strażacy w akcji [MAPA] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale W poniedziałek, 13 lutego, około godziny 12 strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie siedzącym na tafli lodu na Zalewie Sieniawskim.

Ze zgłoszenia wynika, że mężczyzna znajduje się na tafli lodu na Zalewie Sieniawskim. Dyżurny sanockiej straży pożarnej poinformował, że osoby zgłaszające obawiają się, że cienka warstwa lodu może załamać się pod mężczyzną. 

Na miejsce został skierowany zastęp straży pożarnej. Dyżurny straży pożarnej w Sanoku podkreśla, że warstwa lodu, przez dodatnie temperatury jest krucha i cienka i w każdej chwili może się załamać. 

AKTUALIZACJA 

Wędkarz został poproszony o zejście z kruchej części lodu na brzeg. Opuścił taflę zalewu samodzielnie. Został pouczony i na tym akcję zakończono. Na szczęście tym razem nic nikomu się nie stało.

 

Zasady, którymi należy się kierować w sytuacji zagrożenia:

  • Nigdy nie wchodź na lód, którego grubość nie została sprawdzona przez profesjonalistów. Pamiętaj, że głębokość zbiornika nie ma żadnego znaczenia. Jeśli wpadniesz do wody, Twoja odzież stanie się ciężka, buty zamienią się w “kawałki betonu”, ciało przeżyje szok termiczny (np. zrobi ci się ciemno przed oczami) – nie masz większych szans na samodzielne wydostanie się z wody. Unikaj wchodzenia na lód, zwłaszcza gdy nie ma z Tobą drugiej osoby, która w razie czego zawoła o pomoc.
  • Jeśli jesteś świadkiem sytuacji, w której pod człowiekiem zapada się lód, po pierwsze natychmiast wezwij pomoc (najlepiej straż pożarną, która dysponuje profesjonalnym sprzętem do ratowania osób tonących). Dzwoń pod numer alarmowy 112 lub 998
  • Jeżeli wokół ciebie są inne osoby, możesz je zaangażować w akcję ratowniczą. Pamiętaj jednak, że Wasze bezpieczeństwo jest najważniejsze. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy dasz radę, jeśli w okolicy nie ma nikogo, kto mógłby Ci pomóc, jeśli i pod Tobą załamie się lód – nie próbuj rzucać się na ratunek.

Artykuł pochodzi z portalu korsosanockie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy