Reklama

Makabra w Lubaczowie! Ojciec podciął córce gardło! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Makabra w Lubaczowie! Ojciec podciął córce gardło! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale W poniedziałek na jednym z placów w Lubaczowie doszło do scen mrożących krew w żyłach. Mężczyzna podciął nożem gardło kobiety, a potem sam w ten sposób siebie poranił.

Jak informuje PAP do tego krwawego zdarzenia doszło w poniedziałek przed południem na placu przed Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lubaczowie. Ojciec poderżnął nożem gardło swojej dorosłej córce, a potem sam siebie zranił w taki sposób. Prawdopodobną przyczyną konfliktu były sprawy majątkowe.

- Ojciec chciał odebrać córce podarowaną wcześniej ziemię - mówi prokukrator Maria Pętkowska z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu 

Świadkiem zdarzenia była matka pokrzywdzonej i żona napastnika. Kobieta i mężczyzna trafili do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracuje prokurator, policja.

AKTUALIZACJA - 15.11:

Policjanci przedstawili wstępne ustalenia po poniedziałkowych wydarzeniach w Lubaczowie.

- Po wyjściu z budynku ARiMR pomiędzy ojcem, a jego dorosłą córką doszło do kłótni. W pewnym momencie mężczyzna, 69-letni mieszkaniec gminy Stary Dzików wyciągnął nóż i ranił córkę w szyję, a następnie sam się okaleczył. Na szczęście zainterweniowali świadkowie zdarzenia i odciągnęli mężczyznę. Na miejsce przybyły dwie karetki pogotowia, które zabrały do szpitala zarówno 69-latka, jak i jego 38-letnią córkę. Obojgu udzielono pomocy medycznej, aktualnie ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- wyjaśnia starszy aspirant Monika Tomczyszyn-Pachołek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie.

Wiadomo, że tragedii zapobiegli pracownicy ARMiR, którzy byli świadkami zdarzenia. Pomocy rannym i czekali na przybycie karetki oraz policji. 

Prokuratura Rejonowa w Lubaczowie prowadzi dwa odrębne postępowania przygotowawcze. - Jedno usiłowania zabójstwa córki przez ojca. Drugie postępowanie dotyczy sprawy kwalifikowanej z artykułu 151 kodeksu karnego, czyli doprowadzenia osoby do targnięcia się na własne życie. W sprawie o usiłowanie zabójstwa wykonywane są czynności procesowe. W szpitalu została przez prokuratora przesłuchana pokrzywdzona. Po wydaniu opinii biegłego lekarza zostaną podjęte decyzje co do dalszych czynności procesowych - wskazuje w rozmowie z Nowinami prokurator Agnieszka Nieckarz-Proszek, prokurator rejonowy w Lubaczowie.

Śledczy na miejscu znaleźli dwa noże do cięcia palet i nóż kuchenny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy