Reklama

Skandal! Komendant Straży Ochrony Kolei w Zagórzu potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Skandal! Komendant Straży Ochrony Kolei w Zagórzu potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale W sobotę (17 września) około godziny 19 doszło do potrącenia pieszego w miejscowości Międzybrodzie. Niestety kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu, tym samym zostawiając go na pastwę losu. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, zatrzymanym sprawcą jest komendant Straży Ochrony Kolei z posterunku w Zagórzu.

W dniu wczorajszym na jednej ze stacji paliw w Sanoku doszło do zatrzymania mężczyzny. W kajdankach został zabrany przez funkcjonariuszy około godz. 15:40. Jak udało nam się ustalić, zatrzymanie było w związku ze zdarzeniem drogowym z dnia poprzedniego w miejscowości Międzybrodzie. 

- W sobotę (17 września) około godz. 19 w miejscowości Międzybrodzie w powiecie sanockim, doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem marki Peugeot potrącił pieszego i oddalił się z miejsca zdarzenia. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Sprawca został już zatrzymany do wyjaśnienia i pobrano mu krew do badań. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności tego zdarzenia. 

- informuje nas rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku, komisarz Monika Hędrzak.

Z naszych źródeł wynika, że poszkodowanego znalazła rodzina, gdyż zdarzenie miało miejsce nieopodal jego domu. Nasuwa się pytanie co by było gdyby poszkodowanego nikt w szybkim czasie nie znalazł? Poszkodowany mężczyzna przebywa na oddziale neurochirurgii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Jego stan jest określany jako poważny. 

Komenda Powiatowa Policji w Sanoku przekazała sprawę do Prokuratury Rejonowej w Sanoku. Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei usłyszy zarzuty z paragrafu 177 pkt. 2 oraz w związku z paragrafem 178 pkt.1. 

W tej chwili prokurator pracuje nad tą sprawą. Nie wiem, czy jakiś jeden artykuł jeszcze tu nie dojdzie. Na pewno będziemy wnioskować o areszt. 

- informuje nas zastępca prokuratora rejonowego w Sanoku Marta Leśniak-Popiel.

Art. 177. Spowodowanie wypadku w ruchu

§ 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu.

§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Art.  178a.  Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego

§  1.  Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Ponieważ sprawa dotyczy funkcjonariusza publicznego, który powinien mieć nieposzlakowaną opinię, zwróciliśmy się do Biura Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei z pytaniem, jakie kroki wobec zatrzymanego pracownika zostaną podjęte. 

W bazie wydarzeń Straży Ochrony Kolei nie zostało odnotowane takie zdarzenie, co oznacza, że nie miało miejsca podczas służby. Pomimo tego, Komenda Główna Straży Ochrony Kolei podjęła działania w celu pozyskania informacji od organów ścigania w temacie zaistniałego zdarzenia oraz kwestii czy funkcjonariusz SOK brał w nim udział. W związku z powyższym, Komenda Główna SOK podjęła decyzję o zawieszeniu funkcjonariusza w czynnościach służbowych do wyjaśnienia sprawy.

- przekazuje nam informacje Adam Morawski naczelnik wydziału ds. bezpieczeństwa i obronności Biura Komendanta Głównego Straży Ochrony Kolei w Warszawie. 

Do sprawy powrócimy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy